Groźne dziecięce łóżeczka, lampki oraz sukienki

  Groźne dziecięce łóżeczka, lampki oraz sukienki

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Część dziecięcych łóżeczek z Ikei wymaga naprawy

  Część dziecięcych łóżeczek z Ikei wymaga naprawy ©mat. prasowe Ikea

  Część ram dziecięcych łóżeczek sprzedawanych w Ikei może być groźna dla śpiących w nich maluchów. Okazało się, że dzieci mogą się w nich poranić. Do sklepów trafiło też kilka serii ubranek, które zostały wadliwie skonstruowane oraz lampki, do których zamontowano zbyt długi przewód. Artykuły muszą być albo naprawione albo wycofane z rynku. W ostatnich tygodniach przybywa dziecięcych bubli.
  Część dziecięcych łóżeczek z Ikei wymaga naprawy

  Część dziecięcych łóżeczek z Ikei wymaga naprawy ©mat. prasowe Ikea

  - Ikea uprzejmie prosi klientów, którzy posiadają ramę łóżka KRITTER lub SNIGLAR, by niezwłocznie sprawdzili numer seryjny umieszczony na etykiecie przymocowanej do szczytu ramy bądź jej spodu - czytamy w komunikacie szwedzkiego sklepu z artykułami wyposażania wnętrz.

  Do sieci sklepów zgłoszono do tej pory siedem przypadków pęknięcia metalowego elementu łączącego barierkę z ramą łóżka. Pęknięty pręt może odsłonić ostre krawędzie, które mogą zranić dziecko.

  Przedstawiciele sklepu zapewniają, że do tej pory nie wpłynęły żadne sygnały o tym, by jakiś maluch się poranił. Ikea chce umożliwić klientom naprawę wadliwych elementów. Dotyczy to tylko ramy łóżek KRITTER o numerach seryjnych od 1114 do 1322 oraz SNIGLAR o numerach od 1114 do 1318.

  Osoby, które mają w domu wadliwe ramy, powinny jak najszybciej wybrać się do najbliższego sklepu sieci lub skontaktować się z działem obsługi klienta pod numerem: 22 334 45 55. Firma przekaże im zestaw naprawczy.

  Szwedzki sklep poinformował też klientów o problemach z lampą ścienną SMILA, która montowana jest nad dziecięcym łóżeczkiem. Okazało się, że źle przymocowany przewód, jest za luźny i maluch może się w niego zaplątać, a nawet udusić.

  - Każdy produkt wyposażony w przewód elektryczny lub sznurek (niania elektroniczna, sznurek do rolet zasłaniających okno itp.) może stanowić podobne zagrożenie, prowadząc do uduszenia dziecka - ostrzegają przedstawiciele sieci. - W trosce o bezpieczeństwo dziecka należy zawsze umieszczać przewody poza jego zasięgiem.

  Ikea apeluje, by sprawdzić sposób zamocowania lampki. Opiekunowie powinni się upewnić, że przewód znajduje się poza zasięgiem dziecka i jest bezpiecznie zamontowany do ściany.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo