Groźny wypadek w Ruścu koło Bełchatowa. Zderzenie dwóch...

  Groźny wypadek w Ruścu koło Bełchatowa. Zderzenie dwóch autokarów wiozących dzieci. Kilkanaście osób rannych

  mbf, mek, kos

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Groźny wypadek w Ruścu koło Bełchatowa
  Wypadek w Ruścu
  1/21

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Maciej Wiśniewski

  Kilkanaście osób zostało rannych w zderzeniu dwóch autokarów, do którego doszło w piątek, 25 maja, po godz. 16 w miejscowości Rusiec, koło Bełchatowa.

  WYPADEK W RUŚCU: AKTUALIZACJA  Godz. 18.17 - mamy pierwsze zdjęcia z miejsca wypadku. Możecie je zobaczyć w galerii, do której prowadzi przycisk umieszczony poniżej:

  Zobacz galerię

  Godz. 18.02 - jak się dowiedzieliśmy, poza kierowcą, śmigłowce LPR przetransportowały dwoje dzieci. Jedno z nich trafiło do szpitala CZMP w Łodzi, natomiast drugie do szpitala w Częstochowie.


  Dwoje dzieci pojechało karetkami do szpitala w Bełchatowie.

  Część dzieci została odebraa przez rodziców bezpośrednio z miejsca zdarzenia.

  Wypadek w Ruścu. Przebieg  Wypadek miał miejsce tuż po godz. 16. W Ruścu zderzyły się dwa autokary, w których łącznie podróżowało 98 osób. 79 z nich to dzieci w wieku 9-14 lat.

  Do zderzenia doszło przed przejazdem kolejowym, na drodze krajowej nr 74j. Jak udało nam się ustalić, jeden z autokarów uderzył w tył auta, które zatrzymało się na przejeździe. Następnie, w oba pojazdy wjechał kolejny, jadący za nimi autobus.

  Wypadek w Ruścu. Ranni  W stanie ciężkim są prawdopodobnie dwie dziewczynki w wieku szkolnym. Ciężko ranny jest też kierowca drugiego autokaru - strażacy musieli wycinać mężczyznę z rozbitego pojazdu. Śmigłowcem został przewieziony do szpitala.

  Lekko rannych może też być około kilkadziesiąt innych dzieci, część trafiła do szpitali.

  Dla dzieci, których stan na to pozwalał zorganizowano pobyt w pobliskiej firmie Pamapol, skąd są odbierane przez rodziców.

  Na miejscu pracowały 4 zespoły ratownictwa medycznego, w akcji brały udział 3 śmigłowce LPR i strażacy.

  Wypadek w Ruścu. Kto brał udział w zderzeniu  Jak się dowiedzieliśmy, autokary wiozły wycieczkę szkolną z miejscowości Młynisko (pow. wieluński), która wracała z Ujazdu w pow. tomaszowskim.

  Wypadek w Ruścu. Utrudnienia w ruchu  W rejonie wypadku, DK 74j w kierunku Wielunia jest zablokowana. Policjanci wytyczyli objazd drogami lokalnymi.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wypadek

  werk.gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Bardzo proszę o kontakt rodzinę rannych w wypadku dzieci jachimiak-a@o2.pl

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panowie Redaktorzy...litości

  ŁodzianinPK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  NIE , cyt: "Jak udało nam się ustalić, jeden z autokarów uderzył w tył auta, które zatrzymało się na przejeździe." TYLKO - przed przejazdem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  buractwo w akcji

  dwa buraki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Nauczył się jeździć na zderzaku, czyli dokładnie tak, jak się jeździ u niego na wsi!Dał tamtemu od tylca!jazda typowego wsioka. ZNISZCZYŁ SAMOCHÓD PRAWIDŁOWO JADĄCEGO KIEROWCY!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ....

  M$M (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Wsiokiem to ty jesteś. I może to Ty jeździsz na zderzaku. Trójka bliskich mi osób ucierpiała w tym wypadku i auto zostało uszkodzone po tym jak autobusy się już zderzyły i niech redaktorzy a...rozwiń całość

  Wsiokiem to ty jesteś. I może to Ty jeździsz na zderzaku. Trójka bliskich mi osób ucierpiała w tym wypadku i auto zostało uszkodzone po tym jak autobusy się już zderzyły i niech redaktorzy a najpierw dowie się wszystkiego a później pisze te brednie. Druga sprawa jest taka że kierowca który spowodował wypadek jest bardzo dobrym kierowca i miałem przyjemność jeździć na nie jedna wycieczke. Więc za nim zaczniesz kogoś oceniać wsioku zastanów się 2 razy a jak nie znasz go osobiście to nie komentuj. Bo ruzne rzeczy mogły się wydarzyć i mieć na to wpływ zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kłamiesz!

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Gdyby był tak dobry, to zachowałby rozsądek i bezpieczną odległość od poprzedzającego autokaru, ZWŁASZCZA przed przejazdem kolejowym! Niestety, wygląda na to, że chciał przejechać przejazd na...rozwiń całość

  Gdyby był tak dobry, to zachowałby rozsądek i bezpieczną odległość od poprzedzającego autokaru, ZWŁASZCZA przed przejazdem kolejowym! Niestety, wygląda na to, że chciał przejechać przejazd na pełnej prędkości, nie zwalniając i nie zachowując szczególnej ostrożności.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :(

  MMM (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Czy wiadomo co z rannymi? Żyją?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ło qurwa, ale się porobiło.

  M (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 9

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo