Grupa LineAct pokazała fragmenty swojego spektaklu na Starym...

  Grupa LineAct pokazała fragmenty swojego spektaklu na Starym Rynku w Łodzi [ZDJĘCIA, FILM]

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Grupa LineAct pokazała fragmenty swojego spektaklu na Starym Rynku w Łodzi
  1/22
  przejdź do galerii

  Grupa LineAct pokazała fragmenty swojego spektaklu na Starym Rynku w Łodzi ©Grzegorz Gałasiński

  Spektakle grupy LineAct są niezwykle widowiskowe. Artyści, podwieszeni na linach, przeczą zasadzie grawitacji. Na Starym Rynku w Łodzi LineAct zaprezentował fragmenty swojego najnowszego przedstawienia - "Lepiej".
  Premiera zaplanowana jest na sobotę 15 września od godz. 21 na Starym Rynku w Łodzi - w ramach trwającego Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Punktem wyjścia dla nowego spektaklu grupy LineAct jest - jak podkreślają artyści - antropologiczny namysł nad mechanizmem pojawiania się w społeczeństwie kozła ofiarnego.

  – Nieustanna potrzeba wykluczenia Innego, który niespodziewanie znajduje się w centrum uwagi społeczeństwa jest głównym elementem rozchwianego poruszenia.
  Badamy, jak nienawiść staje się karmą informacyjną dla mas oraz potrzebę wspólnoty w czasie kryzysu społecznego – zapowiada reżyserka Katarzyna Gorczyca i wyjaśnia tytuł spektaklu poprzez jego wysycone znaczeniami rozwinięcie: Lepiej zabić jednego, niż żeby wszyscy zginęli.

  Zobacz galerię

  Spektakl, inspirowany literaturą Henryka Grynberga oraz Ryszarda Kapuścińskiego, rozegra się na płycie Starego Rynku i nad nią. W podniebny taniec artystów wpisana zostanie nie tylko przestrzeń rynku, ale też oplatająca go pajęczą siecią instalacja, autorstwa Adama Cieślaka i Bartka Świąteckiego, która powstanie na czas festiwalu.

  Grupę LineAct tworzą artyści wielu dziedzin sztuki: muzycy, aktorzy, tancerze, muraliści oraz artyści wideo, poszukujący oryginalnych rozwiązań w tworzeniu widowiska teatralnego w przestrzeni miejskiej. Każdy stworzony przez grupę spektakl jest podporządkowany tej części tkanki miejskiej, w której powstaje. Wchodzi w dialog z architekturą, rozpoznaje jej ruchowy potencjał, nie poprzestając jedynie na biernej interpretacji obrazu. Wstęp wolny.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo