ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Wystawa Kotów w Łodzi.

  Rozwiń
  Gwiazdy DOMOFFON Festiwal 2017 w Łodzi

  Gwiazdy DOMOFFON Festiwal 2017 w Łodzi

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jedną z gwiazd zeszłorocznej Domoffonu edycji był Omar Souleyman
  1/6
  przejdź do galerii

  Jedną z gwiazd zeszłorocznej Domoffonu edycji był Omar Souleyman ©Darek Matyjaszczyk

  Trzecia edycja Festiwalu Muzyki Niezależnej Domoffon, zacznie się 1 września i potrwa trzy dni
  Anthony Rother, The Horrors, Jozef Van Wissem - to wykonawcy trzeciej edycji Festiwalu Muzyki Niezależnej Domoffon w Łodzi. Impreza odbędzie się, tradycyjnie, na terenie Off Piotrkowska, w dniach 1-3 września.

  Pierwszego dnia wydarzenia na scenie klubu DOM zaprezentuje się Anthony Rother, producent i kompozytor muzyki elektronicznej. Zadebiutował pod koniec lat 90. albumem „Sex With The Machines”, następnie ugruntował swoją pozycję krążkiem „Stimulationzeitsalter”.
  Jego muzykę charakteryzują monotonne rytmy i teksty opowiadające o relacjach człowieka z maszyną. W 2001 roku Anthony Rother podbił parkiety przebojem „Little Computer People” i projektem o tej samej nazwie. Dzięki kolejnym płytom, jak „Hacker” czy „Popkiller” zdobył uznanie krytyki, uwielbienie fanów, podziw wśród profesjonalistów. Obecnie Rother jest jednym z najpopularniejszych artystów europejskiej sceny techno, uznaną, solidną firmą.  Gwiazdą drugiego dnia festiwalu będzie brytyjska formacja The Horrors - grająca alternatywnego rocka - która zaprezentuje się na scenie plenerowej w Off Piotrkowska. Zespół powstał w roku 2005, dwa lata później wydał debiutancki album „Strange House” zatopiony - zgodnie z nazwą grupy - w horrorystycznych klimatach: począwszy od brzmień instrumentów klawiszowych, przez wokal Farisa Badwana, po image i oprawę graficzną. Drugi album, „Primary Colours” (2009), został znakomicie przyjęty przez krytykę. Trzecie wydawnictwo londyńczyków, „Skying” (2011), to hołd złożony Davidowi Bowiemu z czasów „Heroes” i elektronicznej muzyce drugiej połowy lat 70. Najnowszą propozycją zespołu jest album „Luminous”, który ukazał się w 2014 roku.

  3 września na scenie klubu DOM wystąpi zaś Jozef Van Wissem - holenderski lutnista, kompozytor, autor muzyki filmowej w tym wielokrotnie nagradzanej ścieżki dźwiękowej do „Only Lovers Left Alive” Jima Jarmuscha. Van Wissem wykłada również na Harvardzie, Wesleyan University i Mills College, gdzie prowadzi przedmiot: Wyzwolenie Lutni.

  Kolejnych wykonawców poznamy wkrótce. Karnety trzydniowe do 30 czerwca kosztują 80 zł, do 31 lipca - 110 zł, od 1 sierpnia - 130 zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

  Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny