MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Haniebne wystąpienie Grodzkiego. Wicepremier Sasin: Występuje przeciwko interesom własnego państwa

Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
Zdaniem Jacka Sasina, marszałek Senatu wystąpił przeciwko interesowi własnego państwa
Zdaniem Jacka Sasina, marszałek Senatu wystąpił przeciwko interesowi własnego państwa Fot. Adam Jankowski/ Polska Press
Marszałek Senatu nie tylko mija się z prawda, nie tylko wprowadza w błąd opinie publiczną, ale występuje przeciwko interesom własnego państwa – podkreślił wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, odnosząc się do wystąpienia Tomasza Grodzkiego, w którym przeprosił Ukraińców za działania polskiego rządu.

Wicepremier Jacek Sasin był w niedzielę gościem I Krajowego Zjazdu Stowarzyszenia OdNowa, będącego jednym koalicjantów Zjednoczonej Prawicy. W wygłoszonym tam wystąpieniu polityk odniósł się do kwestii uniezależeniania Polski od rosyjskich surowców energetycznych. Jak podkreślał, jesteśmy od tego o krok. Z zapowiedzi ministra wynika, że do końca roku Polska nie będzie korzystać z dostaw rosyjskiego gazu.

"Embargo nałożone na Rosję musi być embargiem zupełnym"

Wicepremier przypomniał, że kiedy Prawo i Sprawiedliwość obejmowało władzę prawie 90 procent gazu trafiało do Polski z Rosji, obecnie jest to tylko około 50 procent. – Z końcem tego roku uniezależnimy się całkowicie od gazu rosyjskiego – powiedział.
Jacek Sasin podkreślił, że państwowe spółki nie kupują już rosyjskiego węgla, a wkrótce rząd doprowadzi do tego, aby także prywatne przedsiębiorcy zrezygnowali z tego źródła. Zapewnił też, że rosyjska ropa zniknie z polskich stacji benzynowych. Zaznaczył, że rząd jest w stanie zapewnić paliwo Polakom i polskiej gospodarce z innych źródeł niż rosyjskie. – Jesteśmy dobrze przygotowani do tego, aby wypełnić nasze zobowiązanie, że embargo nałożone na Rosję musi być embargiem zupełnym – powiedział wicepremier.

Sasin odpowiada Grodzkiemu

W swoim wystąpieniu polityk nawiązał też do przemówienia marszałka Senatu. Chodzi o słowa skierowane do deputowanych Rady Najwyższej Ukrainy.

– Muszę Was przeprosić za to, że (...) nadal przez Polskę jadą tysiące tirów na Białoruś, że nadal rząd importuje rosyjski węgiel i nie potrafi zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów. W ten sposób (...) – nawet wbrew intencjom – finansujemy zbrodniczy reżim – powiedział Tomasz Grodzki.

Jacek Sasin podkreślił, że marszałek nie tylko mija się z prawda, nie tylko wprowadza w błąd opinie publiczną, ale występuje przeciwko interesom własnego państwa. Wicepremier przypomniał tu, że to rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję, którą on sam wprowadził w życie dotyczącą zakazania polskim spółkom państwowym importu węgla z Rosji.

– To się stało za naszych rządów i dzisiaj ani jedna tona rosyjskiego węgla nie jest kupowana przez polskie państwowe spółki – wskazał polityk Prawa i Sprawiedliwości.

I Zjazd Krajowy Stowarzyszenia OdNowa Zjazd ma charakter wydarzenia programowego skupionego wokół tematu bezpieczeństwa i obronności państwa a także polityki zagranicznej wobec zmieniającej się sytuacji w naszym regionie.

Polskie Radio 24, polskatimes.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Haniebne wystąpienie Grodzkiego. Wicepremier Sasin: Występuje przeciwko interesom własnego państwa - Portal i.pl

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki