Hanna Gill-Piątek: Wobec ludzkich spraw nie można stać obojętnie

Materiał informacyjny Posłanki Hanny Gill - Piątek

Trzy lata temu zostałam wybrana do Sejmu Państwa głosami. Swoje zobowiązanie wobec Łodzi i regionu wypełniam codzienną pracą na rzecz rozwiązywania problemów, jakie zgłaszacie Państwo do mojego biura. Interweniuję w trudnych sprawach, jak ta dotycząca dziewczynki odebranej po porodzie głuchej matce z powodu trudności w komunikacji z personelem jednego z łódzkich szpitali. Tu dzięki błyskawicznej reakcji Rzecznika Praw Obywatelskich maluszek wrócił z rodzicami do domu. Dzięki pomocy łódzkich urzędników i Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej udało się również znaleźć ciepłe mieszkanie dla małżeństwa niepełnosprawnych seniorów, którym groziło spędzenie zimy w przyczepie na działce. W pandemii, gdy łódzkie sklepy i lokale gastronomiczne stały przed wizją bankructwa, skutecznie zaapelowałam do władz Łodzi o zwolnienie ich z czynszów w lokalach miejskich i opłat za sprzedaż alkoholu. Dzięki mojej poprawce strażnicy miejscy zwalczający epidemię mieli zapewnione pełne pobory w razie zachorowania.

Moje pierwsze zapytanie poselskie dotyczyło niebezpiecznego przejścia dla pieszych w Dobrej koło Strykowa, gdzie na ruchliwym dojeździe do A2 ginęli piesi. W Sejmie pracuję w Komisji Infrastruktury i wiem, że takich niebezpiecznych miejsc jest w naszym regionie wiele, dlatego wśród moich interwencji znalazła się obwodnica Łęczycy i droga 483 z Pajęczna, którą rozjechały ciężarówki z kopalni
Bełchatów – tu od razu dostałam deklarację, że drogę naprawi winowajca, czyli PGE. Konsekwentnie upominam się też o środki na budowę wiaduktów nad przejazdami kolejowymi na ul. Malowniczej, Gajcego i Transmisyjnej w Łodzi, ale też na ul. Lutomierskiej w Pabianicach.

Łamanie praw kobiet, hejt na osoby o innej orientacji, złe traktowanie pracowników, nadużycia władzy - wobec tych spraw też nie mogę przejść obojętnie. Jestem z Wami na manifestacjach i protestach, jak ten przeciw lichwiarskim cenom na cmentarzu w Brzezinach czy strajk pracowników ochrony bełchatowskiej elektrowni. Dzięki mojej interwencji na fermie lisów pod Pabianicami udało się we współpracy ze stowarzyszeniem Otwarte Klatki i Łódzkim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami uratować i wyleczyć ponad 100 zwierząt.

To moja pierwsza kadencja parlamentarna, jednak w tym krótkim czasie złożyłam już ponad dwa tysiące zapytań i interpelacji, podjęłam również kilkaset interwencji poselskich. Dużą część z nich poświęciłam sprawom ochrony środowiska. To dzięki pracy mojego biura wyszedł na jaw fakt, że o możliwym skażeniu Odry trującymi algami byliśmy uprzedzani przez Komisję Europejską już 4 lata wcześniej. Zaangażowałam się w wiele zielonych spraw Łodzi i regionu – minimalizowanie skutków wycieku ropy w Rogowie, ochrony przed wycinką dębów na Złotnie czy lasu w Porszewicach, apel o sadzenie kwietnych łąk zamiast smutnych wygolonych trawniczków, które tak dobrze znamy z łódzkich letnich pejzaży.

Wiele jeszcze jest do zrobienia, by nasze województwo nie miało miejsc źle skomunikowanych, zadłużonych szpitali czy pokrzywdzonych samorządów. Z ostatnich lat wychodzimy z bilansem ujemnym: ciągle brak środków z KPO na sprawiedliwą, chroniącą ludzi transformację Bełchatowa i sąsiednich powiatów. Jesteśmy jednym z najbardziej zatrutych smogiem regionów Europy. Źle pojmowana polityka zaszkodziła też kulturze – od flagowego Muzeum Sztuki w Łodzi do utraty 18 bibliotek pedagogicznych w mniejszych miastach. Tymczasem stolica województwa spadła pod względem ilości mieszkańców na czwartą pozycję w Polsce i potrzebne są jej nowe idee, by przełamać impas rozwojowy. W Sejmie założyłam i prowadzę Parlamentarny Zespół ds. Miast, by z ekspertami i praktykami wypracowywać nowe rozwiązania, które w przyszłości przydadzą się Łodzi.

Praca poselska to gra zespołowa, dziękuję więc Państwu za każdą sprawę, z jaką się do mnie zgłaszacie. Słowa wdzięczności kieruję też do radnych i wolontariuszy Polski 2050 Szymona Hołowni oraz moich współpracowników. Zapraszam do kontaktu z moim biurem poselskim pod numerem +48 732 879 988 lub mailowo [email protected].

https://www.facebook.com/HannaGillPiatekPoslankanaSejm

Hanna Gill-Piątek
Posłanka na Sejm RP
Przewodnicząca Koła Parlamentarnego Polska 2050

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie