Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hanna Zdanowska: pracuję, więc nie odpowiadam na zaczepki

Agnieszka Magnuszewska
Hanna Zdanowska nie ma czasu dowodzić, iż nie jest wielbłądem.
Hanna Zdanowska nie ma czasu dowodzić, iż nie jest wielbłądem. Jakub Pokora
Prezydent Hanna Zdanowska i jej zastępcy podsumowali sto dni urzędowania. Prezydent podkreśliła, źe od trzech miesięcy koncentruje się na pracy i nie zawsze starcza jej czasu by odpowiadać na zaczepki opozycji oraz udowadnianie, że nie jest wielbłądem.

- Te sto dni były pracowitym i trudnym okresem, bo chyba żaden prezydent nie spotkał się z tym, by od początku go krytykowano za rzeczy dokonane i niedokonane - zaznacza Zdanowska. - Podejmowaliśmy decyzje, które inni odwlekali od lat. Trudno przejmować miasto, gdy zaniechania są spuścizną po czterech - pięciu kadencjach.

Jedną z takich decyzji jest reorganizcja części placówek oświatowych, która jest istotna z perspektywy zarządzania majątkiem miasta.

Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent, podkreślił, że efektem restrukturyzacji szkół będzie stworzenie nowych trzech lub czterech miejskich przedszkoli oraz pozyskanie siedziby dla szkoły integracyjnej.

Sukcesy, jakim pochwalił się wiceprezydent Marek Cieślak, to m.in. obniżenie ceny prądu o 8 proc. w placówkach, z których korzysta miasto oraz uporządkowanie kwestii Nowego Centrum Łodzi i podpisanie
umowy z PKP na budowę nowego dworca, co ma nastąpić w poniedziałek.

Wiceprezydent Paweł Paczkowski rozpoczął wyliczanie ważnych decyzji od restrukturyzacji służby zdrowia, a dokładnie szpitali Jordana, Jonschera i Rydygiera. W zakresie dróg zbyt wielu sukcesów nie
odnotowano, mimo to Paczkowski wymienił uporządkowanie kwestii przetargu na letnie i zimowe utrzymanie dróg oraz na ich łatanie. Nie wspomniał jednak, że w obu przypadkach umowy zostały podpisane zbyt późno by działania drogowców były skuteczne.

W zakresie kultury, za którą odpowiada wiceprezydent Agnieszka Nowak, działań podjęto sporo m.in. przeniesiono Teatr Szwalnia do nowej siedziby przy ul. Struga 90. W tym roku zostaną też zrobione badania zwiazane z ofertą kulturalną Łodzi, które przeprowadzą studenci wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu łódzkiego. Badani pomogą stworzyć strategię kulturalną miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki