Hanna Zdanowska szefową PO w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Hanna Zdanowska szefową PO w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Hanna Zdanowska szefową PO w Łodzi [ZDJĘCIA]
  1/31
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta

  Bez żadnych niespodzianek na zjeżdzie wyborczym łódzkiej Platformy Obywatelskiej. Po raz drugi z rzędu przewodniczącą została Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. Z 254 delegatów, którzy w sobotę pojawili się w jednej z sal Międzynarodowych Targów Łódzkich, tylko dwie osoby były przeciw Zdanowskiej.
  Głosowanie było niejawne, ale delegaci oddawali głosy na kartach "poprzez nieskreślenie" kandydata, jeśli są za jego wyborem. Dlatego w kulurach żartowano, że podejrzanym o głos przeciw Zdanowskiej będzie każdy posiadacz długopisu...

  Zdanowska była jedyną kandydatką, co też żadną sensacją nie było. Mimo to elekcja poprzedzona była pełnym rytuałem wyborczym, a cały zjazd trwał w niegasnącej wymianie uprzejmości i uśmiechów, niekiedy "przyklejonych".

  Kandydatkę zgłaszał wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, który zachwalał Zdanowską przez około 10 minut wyliczając co udało się dla Łodzi zrobić, a co uda się w przyszłości. Z kolei Hanna Zdanowska przez kolejne 10 minut opowiadała jak "zmienia się Łódż" posiłkując się slajdami.

  Gdyby na sali był ktoś nie do końca przekonany o zasługach Zdanowskiej, odtworzono promocyjny klip. Młoda, efektowna dziewczyna (w cywilu działaczka PO) jeżdżąc po Łodzi rowerem odzwiedza sztandarowe inwestycje miejskie (oraz inne, do których budżet Łodzi nie dokładał) tudzież ogląda je na smartfonie. A w finale filmu główną aktorkę odpoczywającą na ławce przy ul. Piotrkowskiej (wybrano oczywiście jeden z wyremontowanych fragmentów) z refleksyjnym uśmiechem mija Hanna Zdanowska. Potem brawa, prośby o powtórkę itd...

  Ale była także mowa o nieobecnych. Andrzej Biernat, szef regionu łódzkiego PO przypomniał atmosferę z poprzednich wyborów, kiedy "mówiono, że Hania nie ma szans na wybór".

  - Okazało się to nieprawdą, pobiła wszystkich, którzy ostrzyli sobie zęby na to stanowisko i nie żałujemy, że wszyscy wtedy postawiliśmy na Hanię - mówił Biernat. - Byłoby jeszcze piękniej, szybciej i dynamiczniej, gdyby nie pewne napięcia wewnątrz partii, gdzie ludzie stawiali własne ambicje wyżej niż dobro mieszkańców miasta. Ale mamy już "czysto". Minus dwa głosy to żaden wynik.

  "Czysto" oznacza usunięcie ósemki radnych miejskich, których protektorem Krzysztof Kwiatkowski, który został prezesem NIK i też musiał odejść z PO.

  W niewielkim stopniu zmienił się zarząd PO. Przed wyborami mówiło się, że osłabiona frakcja Tomasza Kacprzaka może stracić kilka stanowisk, ale już na sali poszła wieść, że "się dogadano". Jakkolwiek po poprzednich wyborach ta frakcja miała 6 stanowisk, teraz ma ich 5. Stanowisko wiceprzewodniczącego stracił Mateusz Walasek, który został skarbnikiem.

  Z szeregowych członków na wiceszefów awansowali Paweł Bliźniuk i Jan Mędrzak, wiceprzewodniczącym nadal jest też Tomasz Kacprzak, stanowisko sekretarza zatrzymała Elżbieta Królikowska-Kińska. Zwykłymi członkami zarządu nadal są Cezary Grabarczyk, Tomasz Piotrowski, Marcin Bugajski, Agnieszka Nowak, Grzegorz Walczak, Bartosz Domaszewicz i Adam Wieczorek, który stracił posadę skarbnika oraz Wiesław Łukomski, który wcześniej był wiceszefem.

  Nowi w zarządzie to wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski (jeszcze 2,5 roku temu w PiS), Zbigniew Papierski (prezes MPK), Michał Chmielewski (sekretarz biura prezydenta w UMŁ), a środowisko Kwiatkowskiego reprezentuje była radna Grażyna Przanowska. Nie kandydował ("z powodów osobistych") Marcin Barański, ale taki układ i tak wzmacnia Zdanowską.

  Na wyborach przyjęto dwie dodatkowe uchwały. Pierwsza jest apelem do PiS i SLD o przyjęcie "paktu dla Łodzi", czyli wyjęcia ważnych inwestycji "z bieżącej walki politycznej". Treść drugiej to poparcie PO dla działań władz miasta w sprawie kandydowania Łodzi do organizacji Expo i apel o włączenie się do tej inicjatywy przez organizacje pozarządowe.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (19)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ludzie spójrzcie na te zdjęcia jacy wypasieni usmiechnięci

  darek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  na narodzie. By żyło się lepiej kolesiom z Po.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pożegnanie demokracji

  DR_Wstrząs (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Ciekawe na kogo zagłosowała Hania???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Piękna Hanna

  Maxx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  99,2% poparcia! Rewelacja! Nawet w Kraju Rad w którym Dzierżyński pilnował prawomyślności taki wynik byłby rewelacyjnym osiągnięciem. To wynik wskazujący na zmowę a nie na demokratyczne wybory.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy "Dziennik Łódzki" jest organem Komitetu Łódzkiego Platformy Obywatelskiej?

  6ik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

  Nie po to nie czytałem drzewiej sprawozdań prasowych ze zjazdów PZPR, żeby teraz być raczonym przez "DŁ" sprawozdaniami ze zjazdów PO!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POzdrowienia z zaświatów dla komitetu centralnego PZPO

  Władek Gomułka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

  Nie obrażajcie się panowie, że my Wam tylko ofiarujemy miejsca w rządzie, takie, jakie sami uznamy za możliwe. Myśmy bowiem gospodarze (…) Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy. (…) Zniszczymy...rozwiń całość

  Nie obrażajcie się panowie, że my Wam tylko ofiarujemy miejsca w rządzie, takie, jakie sami uznamy za możliwe. Myśmy bowiem gospodarze (…) Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy. (…) Zniszczymy wszystkich bandytów reakcyjnych bez skrupułówzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  organ Times zablokował swoje forum, i to wybiórczo wg. jakiegoś narzuconego mu klucza!

  Berbla i Holdek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Dlatego w tym miejscu nasz wpis do linku (1), pt.: "Twój Ruch:... Urban gościem kongresu". Otóż, nazwa tegoż nowego cudactwa, a mającego udawać lewicę z rodzaju Crème de la Crème, zwie się: "Twój...rozwiń całość

  Dlatego w tym miejscu nasz wpis do linku (1), pt.: "Twój Ruch:... Urban gościem kongresu". Otóż, nazwa tegoż nowego cudactwa, a mającego udawać lewicę z rodzaju Crème de la Crème, zwie się: "Twój Ruch". Notabene, jeśli jakaś lewica, to raczej bardziej wolimy już tą od Tow. Millera. Czyli można śmiało i tak powiedzieć; jaki ten Ruch na lewicy, taka i sama nazwa. A nawiasem mówiąc, kretyńska, natomiast same logo tak udane, niczym to za PRL-u na Kiosku Ruchu. Chociaż ten peerelowski Ruch miał znaczenie bardziej istotniejsze i pożyteczniejsze, bo w nim często były urocze panienki i przystojni kawalerowie do wzięcia. Jesteśmy zdania, iż dla tej udawanej i wypudrowanej lewicy takimi trafniejszymi nazwami byłyby, np.: Święty Duch Urbana, Oddech PZPR, Ruch Grizzled PZPR. Nadto, na zachodzie UE piszą pozytywnie o tym, że W-wa od dn. 13-października zostaje przez Warszawiaków na nowo odzyskana. A zatem, wielkie nasze ukłony dla światłych Warszawiaków! No i tak przy okazji, pod link (2) znajduje fajny arytkuł.

  (1) "Twój Ruch... Urban gościem kongresu", i zapewne najważnieszy inwestor
  http://www.polskatimes.pl/artykul/1009599,twoj-ruch-siwiec-wiceszefem-w-zarzadzie-min-kwiatkowski-i-rozenek-urban-gosciem-kongresu,id,t.html
  (2) "W głowach mądrzących się ludzi jest ogromna, przerażająca pustka"
  http://www.polskatimes.pl/artykul/560573,mann-w-glowach-madrzacych-sie-ludzi-jest-ogromna-przerazajaca-pustka,id,t.htmlzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Demokratyczne głosowanie w PO???

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 4

  Pamiętam jak to za Stalina demokratycznie na zjazdach partii głosowano.
  Przewodniczący mówił:
  Kto jest za niech opuści ręce i odejdzie od muru....!!!
  ....
  więcej:
  sklave.manifo.com/


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Świetne

  Halina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

  Dawno się tak nie śmiałam... Chociaż wszędzie tam gdzie jest jedyny kandydat, to jest poważna patologia.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wystawa królików

  naczelny królik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

  Francuski baran, belg biały, castorex i karzełek to tylko niektóre z królików jakie można oglądać przez weekend na zjeździe PO. Na I Wystawę Królików Rasowych w Łodzi przyjechały króliki z całej...rozwiń całość

  Francuski baran, belg biały, castorex i karzełek to tylko niektóre z królików jakie można oglądać przez weekend na zjeździe PO. Na I Wystawę Królików Rasowych w Łodzi przyjechały króliki z całej Polski - łącznie ponad pół tysiąca sympatycznych futrzakówzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to nie demokracja to duPOkracja

  amber gold (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 4

  dziedziczenie stołków

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ale rozkmina

  aleksis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Mam dla was misje, siędze z 15 min nad zdjęciem i nie moge tego ogarnac. Wpiszcie sobie "Zdjecie do rozkminienia" i niech ktoś mi powie o co tu chodzi.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo