ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Horoskop na grudzień

  Rozwiń
  Hans Zimmer z zespołem w Atlas Arenie już w niedzielę

  Hans Zimmer z zespołem w Atlas Arenie już w niedzielę

  Aida Stępniak, DP

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Hans Zimmer z zespołem w Atlas Arenie

  Hans Zimmer z zespołem w Atlas Arenie ©Darek Matyjaszczyk

  Atlas Arena gościć będzie ponownie Hansa Zimmera, jego zespół muzyczny, orkiestrę i solistów podczas wyjątkowego koncertu
  Hans Zimmer z zespołem w Atlas Arenie

  Hans Zimmer z zespołem w Atlas Arenie ©Darek Matyjaszczyk

  Miłośnicy muzyki filmowej z całą pewnością kojarzą twórczość Hansa Zimmera. Ten artysta, zaliczany do najbardziej utytułowanych w swojej kategorii, zdobył chyba wszystkie laury, o których może marzyć kompozytor tworzący na potrzeby srebrnego ekranu. Poza tym mało który muzyk ma w swoim artystycznym CV ponad 100 soundtracków do różnorodnych filmowych produkcji, które przyniosły ponad 24 miliardy dolarów zysku.

  Hans Zimmer urodził się w 1957 roku we Frankfurcie nad Menem.
  Gry na fortepianie uczył się sam - jego nauczyciel miał zrezygnować z posady po dwóch tygodniach. Na miejsce swoich studiów przyszły kompozytor wybrał Londyn. Gdy Zimmer ukończył uniwersytet, wraz z Trevorem Hornem i Geoffem Downesem grał w popowym zespole The Buggles.

  Przepustką do świata muzyki filmowej okazała się współpraca ze Stanleyem Meyersem. Co ciekawe, pierwszy soundtrack Zimmer stworzył do filmu „Fucha” („Moonlighting”) polskiego reżysera Jerzego Skolimowskiego. Prawdziwego rozpędu kariera muzyka nabrała w 1988 roku za sprawą nominacji do Oscara za ścieżkę dźwiękową do filmu „Rain Man”. Pierwszą statuetkę artysta otrzymał jednak za soundtrack do „Króla Lwa”, animowanego filmu Disneya. Po tym sukcesie zaczął otrzymywać coraz więcej propozycji współpracy, dzięki czemu powstała muzyka do takich obrazów jak „Cienka czerwona linia”, „Incepcja”, „Interstellar”, „Piraci z Karaibów”, „Gladiator”, „Sherlock Holmes” czy „Karmazynowy przypływ”.

  Oprócz tego Hans Zimmer pod koniec lat 90. zeszłego stulecia wraz z Jayem Rifkinem założył pierwszą oficjalnie zarejestrowaną hollywoodzką organizację zrzeszającą kompozytorów muzyki filmowej „Media Ventures” (grupa rozpadła się w 2003 roku, ale obecnie jej tradycje kontynuuje organizacja „Remote Control Productions”). Od 8 grudnia 2010 roku twórca może się również pochwalić własną gwiazdą w hollywoodzkiej Alei Sławy.  Aktualnie Hans Zimmer wyruszył w kolejną trasę koncertową, którą rozpoczął na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, następnie udał się do Australii i Nowej Zelandii, a w końcu przyszedł czas również na Europę. W Polsce wystąpi w Krakowie, Gdańsku oraz Łodzi. Artysta występuje z towarzyszeniem orkiestry, 15-osobowego zespołu oraz chóru. Podczas koncertów w ramach „Hans Zimmer Live on Tour” publiczność ma okazję usłyszeć utwory powstałe na przestrzeni kilkudziesięciu lat, prezentujące przekrój twórczości Hansa Zimmera. W pierwszej części wieczoru zabrzmią utwory w klasycznej odsłonie znene z takich obrazów jak „Piraci z Karaibów”, „Król Lew”, „Mission Impossible”, „Interstellar”, „Gladiator” czy „Kod Da Vinci”. W części drugiej obok głównego bohatera występu pojawią się także specjalni goście, artyści specjalizujący się w wykonawstwie muzyki rozrywkowej. Muzycy wspólnie wykonają nowe aranżacje kompozycji znanych na przykład z filmu „Incepcja” czy trylogii „Mroczny Rycerz”.

  Koncert „Hans Zimmer Live On Tour” odbędzie się w niedzielę 28 maja w Atlas Arenie (al. Bandurskiego 7). Początek występu o godz. 19. Bilety kosztują 179, 219, 259, 299, 439 i 549 zł. Można je nabyć w Centrum Biletów Atlas Areny lub za pośrednictwem witryny internetowej www.eventim.pl.

  Hans Zimmer wystąpił w Atlas Arenie [ZDJĘCIA]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo