Harasuto Cup Łódź 2019. Olimp najlepszym klubem turnieju

W Łodzi odbyły się zawody w karate olimpijskim Harasuto Cup. Były bardzo mocno obsadzone na starcie stanęło 965 zawodników z 108 klubów z 13 państw.

Mogliśmy oglądać nie tylko najlepsze polskie kluby, ale i świetnych zawodników z Ukrainy, Danii, Słowacji, Szkocji, Finlandii. Zawody były kolejnym turniejem rankingowym Polskiej Unii Karate, bardzo ważnym w perspektywie powołań na Mistrzostwa Europy i Świata.
W tym doborowym towarzystwie rewelacyjnie wypadli zawodnicy Olimpu Łódź którzy wygrali klasyfikację generalną turnieju zdobywając 7 złotych medali, 2 srebrne i 4 brązowe. To już kolejny występ Olimpu Łódź zakończony na 1 miejscu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Kadra Narodowa Danii, a na trzecim miejscu uplasował się znany Union Lwów. Harasuto zajęło 16 miejsce ze zdobyczą 2 złote medale, 1 srebro i 6 brązów. Champion Team zajął 24 miejsce (1 złoto, 2 srebra i 1 brąz).

Emocje trwały do samego końca dwudniowych zawodów. Ostatnią konkurencją było kumite drużynowe chłopców U14. W finale spotkała się drużyna Olimpu Łódź z drużyną Union Lwów (bardzo znany ukraiński klub). Stawka pojedynku było zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Doping ponad 100 osobowej ekipy z Lwowa i oczywiście polskich kibiców. Wielkie emocje na hali przy ul. Małachowskiego, pierwsza walka na korzyść klubu z Ukrainy ale następne walki to już popis zawodników Olimpu. Wielka radość i pierwsze miejsce w klasyfikacji

Harasuto Cup to znów popis Huberta Jarockiego medalisty Mistrzostw Europy 2019 oraz Dominika Dziudy jednego z najlepszych zawodników Światowej Ligi Karate. Ta dwójka zawodników Olimpu ma duże szanse na start w Mistrzostwach Świata które odbędą się w październiku w Santiago (Chile). Obaj zawodnicy wystąpią też w Lidze Światowej która odbędzie się na początku maja w Limassol (Cypr). Warto też zwrócić uwagę na kolejne złoto Marii Depty. Zawodniczka Olimpu po tym turnieju zajmie pierwsze miejsce w swojej kategorii w rankingu PUK i wszystko wskazuje na to, że zadomowi się tam na dłużej.