Henryk Czyżewski nowy radny w klubie łódzkiej PO

  Henryk Czyżewski nowy radny w klubie łódzkiej PO

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Witold Rosset (z lewej) i Henryk Czyżewski
  1/4
  przejdź do galerii

  Witold Rosset (z lewej) i Henryk Czyżewski ©Paweł Łacheta

  Henryk Czyżewski w środę zostanie nowym członkiem Rady Miejskiej w Łodzi. Radny Czyżewski zajmie miejsce Elżbiety Królikowskiej - Kińskiej (PO), która trafiła do Sejmu. Czyżewski jest członkiem Partii Demokratycznej, ale wszedł do rady z list PO i w radzie zasili właśnie szeregi klubu Platformy.
  - Henryk Czyżewski jest bardzo doświadczonym samorządowcem - przedstawił partyjnego kolegę Witold Rosset, radny niezrzeszony, członek Partii Demokratycznej. - Był radnym przez trzy kadencje, od 1994 do 2006 r. - zarówno, gdy Łodzią rządziło SLD, jak i za prezydentury Jerzego Kropiwnickiego. Zna również taką sytuację w radzie, gdy prezydent rządzi bez większości w radzie - tak jak teraz. Przez dwie kadencje samorządu szefował komisji finansów.


  Henryk Czyżewski jest przewodniczącym Partii Demokratycznej w Łodzi. Przez ponad 20 lat był dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 na Widzewie. - Startowałem z listy PO, złożyłem zobowiązanie, że w razie wejścia do rady wstąpię do klubu radnych PO i zamierzam obietnic dotrzymać - zapewnia Henryk Czyżewski.

  - Ale pan Czyżewski nie poddaje się łatwo partyjnej dyscyplinie - dodał Witold Rosset, który za złamanie dyscypliny głosowania we wrześniu 2012 r. został wyrzucony z klubu radnych PO.

  Na najbliższej sesji radni będą dyskutować m.in. o obniżeniu opłat za śmieci, dalszych ulgach dla rodzin wielodzietnych z Łodzi oraz sprzedaży atrakcyjnych działek m.in. przy Piotrkowskiej 202-208 oraz przy ul. Kilińskiego (pod budowę tzw. Bramy Miasta).

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mam nadzieję

  Krzysztof (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  Gratuluję, mam nadzieję, że dla Pana Radnego najważniejsze jest dobro mieszkańców Łodzi a nie deklaracja- "Osoby, które w myśl tego porozumienia znalazły się na liście w myśl zawartego porozumienia...rozwiń całość

  Gratuluję, mam nadzieję, że dla Pana Radnego najważniejsze jest dobro mieszkańców Łodzi a nie deklaracja- "Osoby, które w myśl tego porozumienia znalazły się na liście w myśl zawartego porozumienia zdeklarowały także wejście do Klubu Radnych PO. Tak więc po złożeniu ślubowania złożę oświadczenie o chęci przystąpienia do tego klubu. – mówi Henryk Czyżewski "

  https://www.facebook.com/notes/rada-miejska-w-%C5%82odzi/powr%C3%B3t-po-latach/10152179418873508zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo