Historia się powtarza

  Historia się powtarza

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Jak minął wtorek? Tak, jak poniedziałek. Rząd znowu szukał pieniędzy w naszych kieszeniach. W poniedziałek utrzymał wyższy VAT, we wtorek podniósł akcyzę na alkohol i tytoń. Będzie drożej. Czy wyższy podatek akcyzowy przyniesie dodatkowe dochody? Tak! Tylko, że nie budżetowi, ale przemytnikom.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Na podwyżce akcyzy w Polsce zarobi też przemysł tytoniowy i spirytusowy Białorusi, Ukrainy i Rosji, bo stamtąd najczęściej przemyca się gorzałę i papierosy. Decyzja rządu pomoże też rządom wymienionych państw załatać dziury w budżetach, gdyż większa sprzedaż alkoholu i papierosów przełoży się tam na wyższe wpływy podatkowe. To dobrze, trzeba pomagać sąsiadom.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Historia się powtarza

  Mgr historii (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Historia się powtarza bo jak zwykle po otwarciu strony na wierzchu są stare komentarze, a nowe schowane

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Historia nauczycielką życia?

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  "Jak widać, chociaż historia się powtarza, niczego nie uczy naszych rządzących. Dzięki temu w nowym roku Polska nie przestanie być rajem dla przemytników. Szacuje się, że straty budżetu z tytułu...rozwiń całość

  "Jak widać, chociaż historia się powtarza, niczego nie uczy naszych rządzących. Dzięki temu w nowym roku Polska nie przestanie być rajem dla przemytników. Szacuje się, że straty budżetu z tytułu niezapłaconego podatku od przemycanych papierosów wynoszą. 3 miliardy zł rocznie. Ile traci budżet na przemycie alkoholu? Na początku tego roku celnicy uważali, że ponad miliard. Od stycznia będzie więcej."

  W kraju rządzonym przez historyków z historii nie wyciąga sie żadnej nauki. Czyżby jej adepci byli aż tak tępi?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ile traci budżet na przemycie alkoholu?

  Oxy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  W styczniu celnicy szacowali, że miliard złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Tak naprawdę straty są większe, bo nie produkują polskie gorzelnie, nie są używane do produkcji polskie surowce i...rozwiń całość

  W styczniu celnicy szacowali, że miliard złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Tak naprawdę straty są większe, bo nie produkują polskie gorzelnie, nie są używane do produkcji polskie surowce i nie jest wykorzystywana praca polskiego rolnika, robotnika czy inżyniera. To, co by ci ludzie zarobili przy produkcji alkoholu, napędziłoby popyt w handlu, a przecież w ten sposób mamy proste przełożenie na wzrost podatków. Jak widać,dla Polski same straty.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jesteś patriotą? Pędź bimber

  Felix (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Nawet chamskie pędzenie samogonu jest pożyteczniejsze dla krajowej gospodarki od picia wódki z przemytu.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ja jestem patriotą

  AStanek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Ja bym pędził, ale bym miał kłopot, bo nie piję, to co zrobić z ekstraktem? Przecież nie wyleje, bo szkoda

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale to już było!!!

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 12

  Pamiętam jak pierwszy raz wwoziłem do Polski alkohol to wszyscy celnicy, ci ze straży granicznej też...zbiegli się i nie mogli zrozumieć.... że Polak... wwozi do Polski alkohol.
  Pytali się mnie...rozwiń całość

  Pamiętam jak pierwszy raz wwoziłem do Polski alkohol to wszyscy celnicy, ci ze straży granicznej też...zbiegli się i nie mogli zrozumieć.... że Polak... wwozi do Polski alkohol.
  Pytali się mnie czy naprawdę jestem Polakiem i pukali się w czoło.....
  ba zapraszali na ponowne zakupy.....
  Ile skarb państwa na tym nierozważnym kroku stracił trudno jest powiedzieć.
  No ale Balcerowicz wypełnił powierzone mu zadnie przez Bank Światowy.
  Dziś stawiam sobie pytanie: Kim jest Rostowski? Kim jest Tusk?
  W czyim imieniu występują? Czyich interesów bronią?
  Należałoby dziś zadać sobie pytanie o lojalność wobec państwa polskiego premiera, ministra finansów i czy ich polityka finansowa jest w interesie polskich obywateli.
  Komu służy Rostowski?
  Przynależność ministra Rostowskiego do grupy Bilderberg sprawia, że polityka finansowa w jego wykonaniu nie może być polityką suwerennego państwa. Siłą rzeczy musi ona być wkomponowana w strategiczne cele grupy Bilderberg. Musi stać się częścią działań zmierzających do stworzenia Nowego Światowego Ładu i Jednego Światowego Rządu. I wcale nie jest to już dzisiaj polityczna mrzonka.
  Więcej:
  sklave.manifo.com/zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo