Historyczna wygrana futsalistów Widzewa. Na czele UMKS Zgierz

Widzew.com
Futsal. Futsalowcy Widzewa Łódź rozpoczęli walkę w 1. lidze futsalu. W swoim pierwszym oficjalnym meczu łodzianie odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo 2:0 – informuje widzew.com. Pierwszym liderem jest UMKS Zgierz.

Widzew największe problemy stwarzał rywalom w “czwórce”, gdzie występuje Marcin Stanisławski. Grający trener potrafił kilkukrotnie dostrzec na parkiecie kolegów, jednak ich próby nie zaskakiwały Dawida Kasprzyka. Fani Widzewa, którzy licznie pojawili się w hali przy ulicy Małachowskiego, na inauguracyjne trafienie musieli czekać do 11. minuty. Norbert Błaszczyk od początku spotkania próbował strzałów z dystansu i to właśnie jedna z jego prób znalazła w końcu drogę do bramki i pozwoliła cieszyć się zawodnikowi z premierowego gola ligowego w historii drużyny.
Widzew, który przetrwał nawał ofensywnych poczynań sam wyprowadził groźny kontratak. Szybka akcja całej czwórki zapoczątkowana na własnej połowie zakończyła się golem Jana Dudka - wychowanka Rekordu Bielsko-Biała. Duży udział przy tym golu miał trener Widzewa.
Pierwszym liderem jest UMKS Zgierz, który pokonał Best Drive Piła 7:2.

Widzew Łódź Futsal - Grinbud KS Gniezno 2:0 (2:0)

Bramki dla Widzewa: Norbert Błaszczyk, Jan Dudek
Widzew Łódź Futsal: Dariusz Słowiński (br.), Jan Dudek, Tomasz Gąsior, Marcin Stanisławski, Wojciech Łasak, Oleksii Dakhina (br.), Norbert Błaszczyk, Bartosz Krogulec, Michał Bondarenko, Aleksander Majerz, Adrian Olszewski. Trener: Marcin Stanisławski.

W następnej kolejce 26 września Widzew zagra w Szczecinie z drużyną Futsal.