Hit w Łodzi. Wicemistrz TME SMS podejmuje mistrza Polski - Czarnych Sosnowiec

Klaudia Jedlińska (w niebieskim stroju) w ataku na bramkę rywalek
Klaudia Jedlińska (w niebieskim stroju) w ataku na bramkę rywalek Fot. Grzegorz Gałasiński
Już w sobotę 25 września o godzinie 10:15 piłkarki TME SMS Łódź zmierzą się na własnym boisku z drużyną Czarnych Sosnowiec. Spotkanie rozgrywane w ramach 6. kolejki Ekstraligi Kobiet będzie hitem tej serii gier, a nawet całej rundy jesiennej. Na boisku w Łodzi spotkają się bowiem mistrz oraz wicemistrz Polski, a także jedyne zespoły bieżącego sezonu, które wygrały wszystkie swoje dotychczasowe mecze.

Klasę najbliższych rywali docenia Marek Chojnacki, trener TME SMS Łódź. - Spotykają się dwa najlepsze zespoły poprzedniego sezonu. Patrząc na obecną tabelę, jesteśmy na pierwszym miejscu, ale musimy pamiętać, że Sosnowiec ma rozegrany o jeden mecz mniej. Jeśli go wygra, to zrówna się z nami punktami. To na pewno będzie szlagier, a być może nawet mecz tej rundy. Chciałbym, żeby oba zespoły pokazały najlepszą piłkę i promowały futbol kobiecy - powiedział Marek Chojnacki.

Czy atut własnego boiska będzie kluczowy?
- Mam nadzieję, że w tym wypadku atut własnego boiska odegra ważną rolę. Mam tylko jeden znak zapytania. Jesteśmy bowiem bez rytmu meczowego. Mieliśmy przerwę na reprezentację. Jeśli spojrzymy na obciążenia meczowe, to nasze rywalki miały ich więcej. Powrót po przerwie jest zawsze niewiadomą. Myślę jednak, że nie przeszkodzi to nam w zaprezentowaniu dobrego poziomu. Mamy swój pomysł i plan na ten mecz, gdy spotkanie będzie układać się po naszej myśli. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, również mamy opracowany scenariusz. Klucz tkwi jednak przede wszystkim w głowach i nogach zawodniczek. - stwierdził Marek Chojnacki.

Sytuacja kadrowa łódzkiego zespołu przed sobotnim meczem napawa optymizmem. Do zdrowia wróciła bowiem jedna z liderek drużyny, Klaudia Jedlińska. - Jestem zadowolony ze stanu zdrowotnego zawodniczek. Mieliśmy trochę problemów, ale przerwa pozwoliła Klaudii Jedlińskiej na powrót do optymalnej dyspozycji. Jest już po dwóch pełnych jednostkach treningowych. Nie ma żadnych przeciwwskazań, jeśli chodzi o jej powrót. Kadrowiczki również wróciły zdrowe - poinformował trener TME SMS Łódź.

Podczas briefingu prasowego głos zabrała również kapitan zespołu, Daria Kurzawa. - Uważam, że przerwa dużo nam dała. Jesteśmy wypoczęte. W naszych szeregach panuje spokój i skupienie. Wszystko zależy od nas. Cieszymy się, że pierwszy mecz gramy u siebie. Będzie to nasz najważniejszy pojedynek w rundzie jesiennej. Jeśli każda z nas zagra na miarę swoich możliwości, to myślę, że w sobotę zgarniemy trzy punkty - zapowiada Daria Kurzawa.

Początek sobotniego meczu na stadionie SMS przy ul. Milionowej 12 o godzinie 10:15. Wstęp wolny!