Hokeiści ŁKH grają w Bomboniece. Cztery dogrywki

ŁKH gra tym razem w niedzielę o godz. 17.

Łodzianie rozegrają finał grupy północnej II ligi z BKS Bydgoszcz. Tylko jeden mecz, zwycięzca przechodzi do finału całej II ligi. W półfinale play-off ŁKH pokonał Stoczniowca 8:1 i 5:0 walkowerem (gdańszczanie nie przyjechali na rewanż), a BKS wygrał z Warsaw Capitals 3:2 i 4:3.

Tychy - Podhale

Zwycięzca musi zostać wyłoniony, a więc niewykluczone są dogrywki. W środę i w czwartek padł rekord Polski w tej "konkurencji"; w półfinale ekstraklasy GKS Tychy wygrał w Nowym Targu z Podhalem 2:1 po golu w czwartej dogrywce, a więc w siódmej "tercji". W tym sezonie zrezygnowano z rzutów karnych i gra się do strzelenia gola w kolejnych 20-minutowych dogrywkach. Mecz rozpoczął się o godz. 20 w środę, a skończył dziesięć po pierwszej w nocy, już w czwartek, po 125 minutach i 40 sekundach gry. Stan rywalizacji 3-3, siódmy mecz w sobotę w Tychach - informuje alfa i omega hokeja red. Wojciech Filipiak.

Encyklopedia polskiego hokeja

Od wprowadzenia play-off w 1983 roku takiej sytuacji jeszcze nie było, ale "Encyklopedia polskiego hokeja" podaje, że w 1933 roku w finale mistrzostw Polski zespoły Legii Warszawa i Pogoni Lwów grały jeszcze dłużej. Było 0:0 po trzech dogrywkach (w tym przypadku 10-minutowych), po czym po godzinnej przerwie rozpoczęto drugi mecz. Gdy o czwartej nad ranem było 1:1, znów mimo trzech dogrywek, uznano, że tytuł mistrzowski należy się wspólnie obu zespołom.

Kościoły zdrowego ciała, siłownie obeszły przepisy

Materiał oryginalny: Hokeiści ŁKH grają w Bomboniece. Cztery dogrywki - Dziennik Łódzki