Hokeiści ŁKH są na najlepszej drodze do zdobycia tytułów mistrza Polski

Rosną talenty, by kiedyś zastąpić dzisiejszych seniorów grających w Łódzkim Klubie Hokejowym Fot. Grzegorz Gałasiński
Młodzi hokeiści ŁKH (żak starszy, czyli U-14) są na najlepszej drodze do zdobycia tytułów mistrza Polski w swojej kategorii. W finałowym turnieju w Sanoku wygrali już trzy mecze i w sobotę oraz w niedzielę zagrają o medale - informuje red. Wojciech Filipiak.

Trenowany przez Marka Syniawę łódzki zespół był zdecydowanie najlepszy w eliminacjach strefowych, wyprzedzając rówieśników ze Stoczniowca, Legii, Sokołów Toruń i PTH Poznań, a w turnieju finałowym wygrał już z Niedźwiadkami Sanok 10:2, Naprzodem Janów 4:2 oraz z mistrzem sprzed roku MOSM Tychy 10:6.

Był to rewanż za ubiegłoroczny finał - tyszanie prowadzili po pierwszej tercji 5:2, ale w ciągu czterech minut na początku drugiej tercji łódzka drużyna strzeliła cztery gole i opanowała sytuację, detronizując tym samym panującego mistrza.

Zdążył już wyleczyć kontuzję Oliwier Kowalczyk – w meczu z Tychami miał trzy asysty, a gole strzelali tym razem inni: Tymoteusz Wiktorski 3, Walter Przybycin 2 oraz Kiryło Andrejew, Szymon Grabarek, Kacper Lenartowski, Bartłomiej Gawrysiak i Igor Krzesłowski po 1.
W sobotę ŁKH zagra z Cracovią, a w drugim półfinale spotkają się Naprzód i Polonia Bytom.