Hokeiści TME ŁKH Łódź skończyli sezon w Toruniu. Z Łodzi po triumf w Lidze Mistrzów

Hokeiści TME ŁKH zakończyli tegoroczny sezon w I lidze w sobotę i w niedzielę w Toruniu. Po wygranej z Sokołami w pierwszym meczu play-off, nie wykorzystali oni jednak żadnej z dwóch szans, bo przegrali 3:5 (0:2, 2:0, 1:3) w sobotę i 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) w niedzielę - informuje red. Wojciech Filipiak.

Bliżej do sukcesu było w sobotnim meczu. Po przegranej pierwszej tercji łódzka drużyna odrobiła straty po golach Andrieja Popowa i Ilii Trofimowa. W 54 minucie Trofimow znów wyrównał na 3:3 i zanosiło się na dogrywkę, ale dokładnie minutę przed końcem Jakub Wenker zdobył gola dla Sokołów, a gdy łodzianie wycofali bramkarza, ten sam zawodnik strzelił do pustej bramki.

W niedzielę z kolei ŁKH prowadził po strzałe Trofimowa, ale gospodarze byli lepsi. Przy stanie 1:3 w ostatniej minucie strzałem do pustej bramki dobił swoją byłą drużynę Jan Walczak, wychowanek ŁKH grający teraz w Toruniu. Gola dla Sokoła strzelił też inny były hokeista ŁKH Marcel Sawicki. Torunianie będą teraz faworytami mistrzostw Polski juniorów i to im będziemy kibicować w finałach rywalizacji w tej kategorii. Szkoda, że ŁKH przegrał, ale dobra wiadomość jest taka, że polscy juniorzy okazali się lepsi od drużyny złożonej w większości z zawodników zagranicznych, jacy występowali w łódzkich barwach.

Bez porażki zakończyła rywalizację w grupie północnej drużyna żaków starszych ŁKH. Dorasta ten zespół, który zdobywał Puchar Czerkawskiego w minihokeju i teraz też żacy ŁKH mają szanse do dobry wynik w mistrzostwach Polski.
Wyniki rewanżowych meczów play-off I ligi: Polonia Bytom - Podhale 3:2 (2-0 w serii), Zagłębie Sosnowiec - SMS Katowice 4:6 i 6:2 (2-1), Naprzód - Niedźwiadki Sanok 1:2 (0-2). W półfinale zagrają: Polonia - Sokoły i Zagłębie - Niedźwiadki.

Warto też zwrócić uwagę na sukces, jaki odniosła Cracovia w finałach Pucharu Kontynentalnego. Po zwycięstwach nad zespołem Sariarka Karaganda z Kazachstanu 2:1 i Aalborg Pirates z Danii 4:0 zespół Cracovii, jako pierwsza drużyna z Polski wygrał tę rywalizację, będącą odpowiednikiem Ligi Europy w piłce nożnej, drugiej rangą po Lidze Mistrzów. A przy okazji - hokejową Ligę Mistrzów wygrał właśnie szwedzki klub Roegle, który w latach siedemdziesiątych przyjeżdżał do łódzkiego Pałacu Sportowego na sierpniowe treningi i mecze sparingowe, bo w Łodzi zamrażano wtedy lodowisko wcześniej niż w Szwecji - kończy red. Wojciech Filipiak.