Hugh Williams: To Polska sprowokowała Hitlera do rozpętania...

  Hugh Williams: To Polska sprowokowała Hitlera do rozpętania II wojny światowej

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Politycy brytyjskiej eurosceptycznej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa już nie raz wzbudzali kontrowersje. Tym razem na językach znalazł się zastępca skarbnika partii - Hugh Williams. Polityk napisał książkę, w której stwierdził m.in. że to Polska sprowokowała Hitlera do rozpoczęcia II wojny światowej.
  Książka Williamsa nosi tytuł "Wszystko, co powinniście wiedzieć o historii". Poza tezami dotyczącymi roli Polski w wywołaniu II wojny światowej Williams odniósł się również do osoby Winstona Churchilla, który miał według niego podziwiać zarówno Adolfa Hitlera, jak i Józefa Stalina. Polityk wypowiedział się również na temat Kościoła katolickiego i nadużyć duchownych wobec dzieci. Takie przypadki Williams nazwał "statystycznie nieistotnymi". Polityk na razie nie podał źródeł, którymi wspomagał się przy pisaniu książki.

  Politycy Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa słyną z wywoływania skandali. W maju na stronie internetowej partii pojawił się komentarz kandydata partii w lokalnych wyborach, który określił seks homoseksualny "obrzydliwym", a osoby homoseksualne "nienormalnymi". Nigel Farage - przewodniczący partii - nie ukarał jednak polityka, oświadczając, że ludzie mają prawo do "staromodnych" poglądów.

  Dwa tygodnie temu Godfrey Bloom skrytykował władze Wielkiej Brytanii za udzielanie pomocy finansowej państwom afrykańskim, używając przy tym rasistowskich określeń. Bloom w jednym z wywiadów określił Afrykę "krajem Bongo Bongo", co zostało ostro skrytykowane przez większość brytyjskich polityków, w tym także premiera Davida Camerona. Po tym skandalu przewodniczący Nigel Farage zadeklarował, że poświęci więcej czasu na nadzór partii.

  ŹRÓDŁO: Onet.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (23)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Efekt cw.elowskiej polityki Tuska

  red .irek krzem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 16

  Polacy są winni wobec Niemców, Żydów, Angoli, Ruskich etc., itd., itp.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  thank you

  polskatimeSS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

  thank you. very much. than you...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  german's concentration camps

  german's concentration camps (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 13

  german's concentration camps

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niemiec o nazwisku Hitler to największy możliwy h. jakiego mogła spłodzić Ziemia

  Niemiec o nazwisku Hitler to największy możliwy h. jakiego mogła spłodzić Ziemia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 14

  Niemiec o nazwisku Hitler to największy możliwy h. jakiego mogła spłodzić Ziemia


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niemiec o nazwisku Hitler to największy możliwy h. jakiego mogła spłodzić Ziemia

  czytelnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Hitler był Austriakiem!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cywilizacja się szybko rozwija pod wzgledem technicznym, ale mózgi jakby się kurczą

  Marek Sternicki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 12

  Zakłamywanie historii prowadzone jest przez szaleńców, no bo jak odnieść się do sprawy pomawiania Polski o rozpętanie wojny gdy w archiwach niemieckich w tym Monachijskim archiwum Instytutu...rozwiń całość

  Zakłamywanie historii prowadzone jest przez szaleńców, no bo jak odnieść się do sprawy pomawiania Polski o rozpętanie wojny gdy w archiwach niemieckich w tym Monachijskim archiwum Instytutu Historii Współczenej ( Institut für Zeitgeschichte ) leża twarde dowody w postaci dokumentów Urzędu Propagandy Rzeszy (Reichspropagandaamt Berlin Presserundschreiben, Da 70.01., które to dowody jednoznacznie mówią o propagandowym przygotowywaniu wojny z Polską. Dokumenty te wyjaśniają także w sposób jednoznaczny jak ludzie Goebbelsa za pośrednictwem Deutsches Nachrichten Büro czyli biura oficjalnej Agencji Informacyjnej Rzeszy sterowali propagandą ukierunkowaną na kraje zachodnie. Propagandy która za pośrednictwm nakazów i zakazów i szczegółowych instrukcji wydawanych dziennikarzom dotyczących publikowania informacji o stosunkach polsko - niemieckich sterowała opinią publiczną w Niemczech i za granicą, a wszczególnosci w Aglii i Francji. Na podstawie zachowanych instrukcji można prześledzić cały system propagandowy, zastosowane techniki i co najważniejsze poznać zaborcze plany wobec Polski. Już pod koniec 1938 roku i na poczatku 1939 Hitler z Goebbelsem żywili obawy, że Polska nie podporządkuje się Niemcom całkowicie i bez reszty i wydali szczegółowe instrukcje dotyczące zakazu publikowania określonych tematów związanych z rokowaniami i propozycjami pokojowymi wysuwanymi przez Polaków, a także osmieszanie takich propozycji. To właśnie ta czarna i szara propaganda na temat Gdańska i innych spraw spornych obiegła świat i nakreśliła w umysłach zachodnich dziennikarzy określony dokładnie przez Goebblsa obraz Polski i polskiego rządu. Ci niczym przekaźniki taki sam obraz stsosunków polsko - niemieckch stworzyli w oczach swojego społeczeństwa. W tych dokumentach czyli nalazach i zakazch jsno i wyraźnie jest mowa o wojskowych przygotowaniach Niemców do najazdu na Polskę. To właśnie te informacje miały nie ujrzeć światła dziennego.
  Wiele uczyniono by zatuszować tajne instrukcje prasowe mówiące o przygotowaniu do agresji.
  Wiele światła na ten temat rzuca proces w Norymberdze gdy podczas procesu zwanego "procesem Wilhemstrasse" przesłuchiwano Brammera (dziennikarza niemieckiego).
  Materiały zachowane w Archiwach niemieckich były badane przez historyków i naukowców amerykańskich i może ten fakt spowodował ze sie zachowały. Wiekszość dokumentów Ministerstwa Propagandy było niszczone tylko nieliczne przechwycili amerykanie i Rosjanie.
  Niestety na temat przygotowań do wojny z Polską, przygotowań propagandowych brak jest na zachodzie solidnych rzetelnych opracowań naukowych. W Stanach zjednoczonych ukazało sie wiele publikacji poświęconych propagandzie Rzeszy lecz i tam nie znajdujemy szczegółowej analizy taktyki Goebblesa i Hitlera w prowadzeniu wojny psychologicznej i jednoczesnie zedinformacji krajów zachodnich o sytuacji niemiecko - polskiej. Dlatego pojawiaja się takie bzdurne książki i artykuły jak napsane przez Hugha Williamsa czy amerykańskiego historyka D.L. Hoggana.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  CD

  Marek Sternicki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 9

  na zachodzie ciagle pojawiają się publikacje, które opieraja sie o doniesienia prasowe sprytnie spreparowane przez ludzi Goebbelsa. Z takich to "naukowych materiałów: czerpał swoją wiedzę o...rozwiń całość

  na zachodzie ciagle pojawiają się publikacje, które opieraja sie o doniesienia prasowe sprytnie spreparowane przez ludzi Goebbelsa. Z takich to "naukowych materiałów: czerpał swoją wiedzę o stosunkach polsko - niemieckich między innymi wspomniany Hoggan, zreszą potępiony przez swoich kolegów historyków ze Stantforda za nieprofesjonalne i nie naukowe opracowanie tematów. Kontakty Hoggana z rewizjonistami i naeonazistami nie były dla nikogo tajemnicą. Biada nam gdy kiedys w przyszłości kolejne pokolenia pseudohistoryków będą opisywać historię na podstawie współczesnych nam materiałów prasowych. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żyjemy w świecie gdzie pieniądz decyduje o wszystkim PSEUDOPOnstWO PRZYNOSI STRATY

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 9

  DYSMOLAND SPRZEDAYE SWUJ KRAY BO POSKA DZIURA COOORAZ WIENKSZA.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żyjemy w świecie gdzie pieniądz decyduje o wszystkim.

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 17

  Szkoła podstawowa w Jarostach koło Piotrkowa już gotowa. Wielkie otwarcie we wrześniu
  Szkoła będzie nosiła imię żony nazisty!!!!!
  I mieściła się przy Johanna Maria Goebbels - Straße na rogu Klara...rozwiń całość

  Szkoła podstawowa w Jarostach koło Piotrkowa już gotowa. Wielkie otwarcie we wrześniu
  Szkoła będzie nosiła imię żony nazisty!!!!!
  I mieściła się przy Johanna Maria Goebbels - Straße na rogu Klara Hitler - Straße.....
  Współczesna moralność depcze wszelkie zasady, ideały, wartości, marzenia .....
  Dochodzi do tego, że zbrodniarzy gloryfikujemy ewentualnie zapominamy o ich zbrodniczych czynach. Zatem do jakiego modelu życia dążymy.
  Do takiego gdzie czołowi przedstawiciele władz polskich mówią o rzezi wołyńskiej, że to mały incydent który nie może zaważyć na stosunkach z Ukrainą.
  To takie mniej ważne ludobójstwo.
  Ludobójstwo, które nie jest ludobójstwem.
  A Stepan Bandera już niedługo będzie bohaterem dwóch narodów.....???
  Przestańmy mówić o Auschwitz, Treblince..... by nie popsuć stosunków z Niemcami.
  Na świecie już mówią o polskich obozach zagłady......
  No a swastyka to powszechny w Azji symbol szczęścia.
  Tak uznała prokuratura w Białymstoku i odmówiła wszczęci postępowania........
  Co będą mówili za lat kilkadziesiąt???
  Przemilczmy fakt ze wójt nadaje szkole imię żony nazisty bo nazista dał na szkołę pieniądze.... judaszowe srebrniki. Ktoś powie że żona jest niewinna ba jeden z forumowiczów napisał „Pani ta ma czystą kartę, jeśli chodzi o przeszłość” przecież to mąż.....
  No a mąż tylko wykonywał rozkazy.....
  Żyjemy w świecie gdzie piesek, kotek, ptaszek ma więcej praw jak szary obywatel.
  Jeszcze trochę a bogaci zaczną na tych biedniejszych jak na zwierzęta i to bezkarnie polować.
  No ale będą płacić no i Rostowski dziurę budżetową załata.
  ????????
  sklave.manifo.com/ zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak rozpetalem

  history (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 13

  II wojne swiatowa ...wiedzialem ten dokument historyczyny o polskim zolnierzu w TVP a sam tytul jednoznacznie wskazuje i potwierdza jaka nacja byla prowodyrem w tym konflikcie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nAgONKA aNGlIkaNGOLI NA KATOLIKÓW Bo PedaL TO ZDROWY CZlAWIEK?i iCH WIENKOszoŚĆ?

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 16

  A POLSKA DOSTAŁA ULTIMATUM oD hYCLERA JESTEŚĆIE Z NAMI LUB PRZEĆIW MOSKWIE.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nAgONKA aNGlIkaNGOLI NA KATOLIKÓW Bo PedaL TO ZDROWY CZlAWIEK?i iCH WIENKOszoŚĆ?

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 30

  A POLSKA DOSTAŁA ULTIMATUM oD hYCLERA JESTEŚĆIE Z NAMI LUB PRZEĆIW MOSKWIE.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ;)

  Adolf Stalin 1 Ale nie ostatni (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 18

  Ten hugh ma fajnie nasrane w głowie i jest poje tiiit.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo