ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Ile się zarabia w województwie?

  Rozwiń
  I Festiwal Sztuki Współczesnej Blask/Brzask już w czerwcu

  I Festiwal Sztuki Współczesnej Blask/Brzask już w czerwcu

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Organizatorzy Festiwalu Sztuki Współczesnej Blask/Brzask

  Organizatorzy Festiwalu Sztuki Współczesnej Blask/Brzask ©Krzysztof Szymczak

  I Festiwal Sztuki Współczesnej Blask/Brzask odbędzie się w Łodzi w dniach 9 i 10 czerwca. Na przedsięwzięcie złoży się blisko 30 wydarzeń.
  Organizatorzy Festiwalu Sztuki Współczesnej Blask/Brzask

  Organizatorzy Festiwalu Sztuki Współczesnej Blask/Brzask ©Krzysztof Szymczak

  Impreza, organizowana przez Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja, zlokalizowana zostanie na terenie Księżego Młyna i ulicy Piotrkowskiej. Weźmie w niej udział 50 artystów, którzy zaprezentują 16 koncertów, jedenaście wystaw i performance’ów. Pomysłodawcy do współpracy zaprosili łódzkie galerie i muzea. Wystawy i koncerty odbywać się będą m.in. w Muzeum Sztuki, Galerii Szklarnia Szkole Filmowej, Galerii Czynna, Galerii Mała Czarna przy Akademii Sztuk Pięknych oraz Pracowni Portretu. Część wydarzeń gościć będzie również w Parku Źródliska 1 i Parku Ocalałych.

  Zobacz:Koniec Atlasu Sztuki w Łodzi. Galeria zostanie zamknięta

  - Zaprosiliśmy artystów zajmujących się wieloma dziedzinami sztuki, starając się umieścić ich działania w najróżniejszych przestrzeniach - podkreśla Piotr Strzemieczny, kurator festiwalu. Organizatorzy właśnie różnorodność wydarzeń i wielość miejsc wskazują na najważniejsze wyróżniki ich przedsięwzięcia.

  Joanna Szumacher, współorganizatorka wydarzenia, dodaje zaś: - Interesują nas odbiorcy sztuki, którzy są już z nią obeznani, ale chcemy zainteresować również osoby, które do tej pory w ogóle sztuką się nie interesowały. Mamy nadzieję, że nasza oferta zachęci do poznawania różnych form sztuki współczesnej.

  Czytaj też:Wystawa Ewy Markiewicz-Adamczewskiej w Galerii Sztuki w Łodzi [ZDJĘCIA, FILM]

  Wśród artystów biorących udział w festiwalu są Wojciech Bąkowski, Wojciech Puś, Marcin Pryt, Karolina Hałatek, Przemysław Strożek, Zbigniew Olszyna, Adrian Kolarczyk.

  Wszystkie festiwalowe wydarzenia będą dostępne bezpłatnie. Organizatorzy na imprezę otrzymali grant z Urzędu Miasta Łodzi w wysokości 60 tys. zł, prowadzą jednak jeszcze zbiórkę na portalu crowdfundingowym.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo