I liga: PGE GKS Bełchatów gra z Puszczą Niepołomice

  I liga: PGE GKS Bełchatów gra z Puszczą Niepołomice

  Paweł Hochstim

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  - Ważne, by pierwszym meczem dobrze wejść w rozgrywki. Nastroje są bardzo bojowe, a każdy z nas jest skoncentrowany - mówi przed rozpoczęciem sezonu w pierwszej lidze kapitan PGE GKS Bełchatów Maciej Wilusz.
  Wierzę w swój zespół - mówi trener bełchatowskiej drużyny Kamil Kiereś

  Wierzę w swój zespół - mówi trener bełchatowskiej drużyny Kamil Kiereś ©Dariusz Śmigielski

  W niedzielę o godz. 18 bełchatowski spadkowicz z ekstraklasy w pierwszej kolejce na swoim stadionie podejmie beniaminka pierwszej ligi, Puszczę Niepołomice. - Będziemy chcieli narzucić im swój styl gry. Potrafimy to zrobić - zapewnia Wilusz.

  Kibice bełchatowskiej drużyny zobaczą w niedzielę kilka nowych twarzy, m.in. bramkarza Arkadiusza Malarza, obrońcę Pawła Baranowskiego i pomocnika Michała Renusza. Cała trójka powinna wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie.

  - Po spadku były cztery poważne ubytki w składzie, ale doszło kilku młodych i perspektywicznych zawodników. Wierzę w swój zespół - mówi trener bełchatowskiej drużyny Kamil Kiereś.


  Najbardziej bolesne ubytki w składzie to odejście Łukasza Madeja, Emilijusa Zubasa, Seweryna Michalskiego i Rafała Kosznika. Tego ostatniego na lewej obronie zastąpi 19-letni Marcin Flis. - Rafał bardzo dobrze zagrał poprzedni sezon i wysoko zawiesił poprzeczkę. Mam trudne zadanie, ale jestem w stanie tę szansę wykorzystać - mówi młody bełchatowianin.

  Trener Kiereś uważa, że zespół jest dobrze przygotowany do sezonu, w którym ma zamiar wywalczyć awans do ekstraklasy. I to mimo tego, iż nie pojechał na żadne zgrupowanie.

  - Musieliśmy po spadku dostosować się do kalendarza pierwszej ligi i w odpowiednim terminie nie było wolnego ośrodka, który by mi odpowiadał. W Bełchatowie mamy świetną bazę i myślę, że żadnej krzywdy nie było w tym, że nie pojechaliśmy na zgrupowanie. Wie- rzę w swój zespół - mówi.

  PRAWDOPODOBNE SKŁADY

  PGE GKS: Malarz - Basta, Wilusz, Baranowski, Flis - Mateusz Mak, Baran, Sawala, Renusz - Wacławczyk - Michał Mak. Trener: Kamil Kiereś.

  Puszcza: Stępniowski - Zontek, Biernat, Wallace, Mikołajczyk - Czychowski, Uwakwe, Strózik, Kałat, Janik - Cholewiak. Trener: Dariusz Wójtowicz.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo