II Bieg Aleksandrowski z okazji Święta Wojska Polskiego [ZDJĘCIA]

Joanna Woźniak
W II Biegu Aleksandrowskim wzięło udział 357 zawodników. Mistrzem Aleksandrowa Łódzkiego został Krzysztof Pietrzyk.

W piątek 15 sierpnia o godz. 15 rozpoczął się II Bieg Aleksandrowski z okazji Święta Wojska Polskiego.

Na stracie stanęło 357 zawodników, 291 mężczyzn i 66 kobiet. Biegacze mieli do pokonania dystans 10 km. Trasa została wyznaczona po ulicach i terenach zielonych Aleksandrowa Łódzkiego, w okolicy MOSiR-u.

Zawodnicy startowali w kilku kategoriach wiekowych, osobno kobiety i mężczyźni.

Mistrzem Aleksandrowa Łódzkiego został Krzysztof Pietrzyk z wynikiem 38:29. Pierwszą na mecie kobietą była Katarzyna Oleś z wynikiem 39:20.

Każdy zawodnik, który ukończył bieg na mecie otrzymał pamiątkowy medal. Na zwycięzców czekały cenne nagrody.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim. Honorowy patronat nad biegiem objęli: Poseł na Sejm RP Agnieszka Hanajczyk oraz Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński.