II liga hokeja: ŁKH Łódź kończy sezon na czwartym miejscu

Marek Kondraciuk, mek

Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Hokeiści ŁKH przegrali w meczu o trzecie miejsce z drużyną Warsaw Capitals

Hokeiści ŁKH przegrali w meczu o trzecie miejsce z drużyną Warsaw Capitals ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

Łódzcy hokeiści nie wywalczyli w weekend awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Po dwóch porażkach w Gdańsku, uplasowali się na czwartym miejscu grupy centralnej II ligi. Jednak pierwszy od 22 lat roku sezon drużyny z Łodzi w rozgrywkach centralnych trzeba uznać za udany i niosący optymizm.

W niedzielę, hokeiści ŁKH Łódź, w meczu o trzecie miejsce przegrali z Warsaw Capitals 6:13 (1:4, 2:6, 3:3). Wcześniej, w sobotę, w meczu półfinałowym play-off ponieśli porażkę z gospodarzem turnieju - Dragons Gdańsk. Tym samym ŁKH kończy swój pierwszy sezon w II lidze na czwartej pozycji w tabeli.

W finale spotkały się dwie drużyny z Trójmiasta - Dragons Gdańsk i Mad Dogs Sopot. Już przed tym meczem wiadomo było, że jakikolwiek wynik nie padnie, oba zespoły mogą czuć się zwycięzcami. W razie awansu któregokolwiek z nich, miałyby się połączyć i pod wspólnym szyldem uczestniczyć w rozgrywkach I ligi.

Ostatecznie, finał zakończył się wynikiem 1:0 dla Dragons, zaś zwycięską bramkę zdobył w trzeciej tercji Adrian Wróbel.