II liga: Pelikan Łowicz - Stal Rzeszów 1:2 [ZDJĘCIA]

Dariusz Piekarczyk
Druga z rzędu porażka Pelikana w II lidze. Pelikan Łowicz - Stal Rzeszów 1:2 w niedzielnym meczu czwartej kolejki II ligi wschodniej. Taki wynik to niespodzianka. Przed sezonem Pelikan był głównym kandydatem do awansu.

Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie. W 52 minucie Stal, po golu Łukasza Szczoczarza, objęła prowadzenie. Wyrównał Adrian Świątek i wydawało się, że łowiczanie pójdą za ciosem. Nic z tego. Po szybkim rozegraniu piłki rzeszowianie koncertowo skontrowali i zwycięskiego gola strzelił Piotr Prędota. Pelikan miał jeszcze szansę na wyrównanie, ale dobrą sytuację zmarnował Paschal Ekwueme. I tym samym, Pelikan Łowicz - Stal Rzeszów 1:2.

Była to druga z rzędu ligowa porażka zespołu trenera Grzegorza Wesołowskiego. W poprzedniej kolejce łowiczanie przegrali na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 1:3. W czterech spotkaniach Pelikan zgromadził zaledwie cztery punkty. Nasz drużyna wygrała tylko jedno spotkanie pokonując słabeuszy z Concordii Elbląg. Stal Rzeszów, która nieoczekiwanie jest liderem tabeli grupy wschodniej II ligi ma punktów 10.

24 sierpnia łowiczanie grają na wyjeździe z beniaminkiem II ligi wschodniej Legionovią, która w minioną sobotę zdobyła pierwsze punkty w II lidze. Drużyna prowadzona przez trenera Marka Papszuna pokonała na wyjeździe Znicz Pruszków 1:0. Za to 1 września Pelikan wraca do Łowicza. Gra na swoim boisku ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.