III liga: Lechia Tomaszów Mazowiecki - GKP Targówek 3:1 [ZDJĘCIA]

Andrzej Wdowski
Lechia - GKP Targówek 3:1. To już trzecia wygrana podopiecznych trenera Aleksandara Majicia w III lidze. Tomaszowianie mają już 9 punktów, zdobyli 8 goli, stracili 2. Lepszego początku w III lidze wymarzyć sobie nie można było.

Bramki dla Lechii: Klaudiusz Król 54 min., Kamil Szymczak 62 min. i Grzegorz Piechna 73 min. Honorowego gola dla gości strzelił Marcin Stańczyk w 88 min. Była to dopiero pierwsza bramka Targówka w tej edycji III-ligowych rozgrywek.

O pierwszej połowie można jedynie napisać, że się odbyła. Choć Lechia prowadzenie mogła objąć już w 2 minucie, ale Marcinowi Mireckiemu bramkarz gości dosłownie z nogi zdjął piłkę. Później nawet lepsze wrażenie robili goście, którzy częściej gościli przed bramką Artura Holewińskiego, choć brakowało im ostatniego celnego podania, by coś mogło z tego wyniknąć.

Po przerwie Lechia dominowała niepodzielnie. Swoją wyższość udokumentowała trzema golami. Jeden był ładniejszy od drugiego. Na 1-0 kapitalnym strzałem z woleja popisał się Klaudiusz Król. Drugi gol padł po dwójkowej kombinacji Kamila Szymczaka z Marcinem Mireckim i precyzyjnym uderzeniu tego pierwszego. Na 3-0 podwyższył Grzegorz Piechna również efektownym uderzeniem z półobrotu.

Goście honorowego gola zdobyli na dwie minuty przed zakończeniem spotkania. Ta bramka gościom się należała, bo i w drugiej połowie stworzyli kilka niezłych okazji, ale bądź strzelali niecelnie, bądź ich uderzenia blokowali zawodnicy Lechii.

Za tydzień w IV kolejce III ligi Lechia gra w Łodzi z Widzewem II.