III liga: Lechia Tomaszów - Start Otwock 2:1 [ZDJĘCIA]

Beata Dobrzyńska
Lechia Tomaszów Mazowiecki wygrała w piłkarskiej III lidze ze Startem Otwock 2:1. Kibicom z Tomaszowa na zwycięstwo swoich piłkarzy na własnym stadionie przyszło czekać aż od sierpnia.

Lechia mecz na stadionie przy ul. Nowowiejskiej w Tomaszowie zaczęła bardzo źle, bo bramkę straciła już 5. minucie spotkania. Gola dla Startu Otwock strzelił Paweł Bylak. Bramka ta podcięła skrzydła tomaszowskiej drużynie na całą pierwszą połowę. Zawodnicy Lechii bezskutecznie próbowali doprowadzić do remisu. Udało się to dopiero na początku drugiej połowy, gdy w 48. minucie gola strzelił Kamil Cyran.

W 59. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki wyskoczył Grzegorz Piechna i strzelił bramkę głową, podwyższając wynik meczu. Lechia miała jeszcze kilka okazji, ale ich nie wykorzystała. Dzięki zwycięstwu zespół z Tomaszowa wskoczył na drugie miejsce w tabeli.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Start Otwock 2:1 (0:1)

Gole: 0:1 - Paweł Bylak (5), 1:1 - Kamil Cyran (48), 2:1 - Grzegorz Piechna (58, głową)

Lechia: Holewiński - Matysiak, Milczarek, Dolot, Król - Potakowski (60, Iwanczuk), Witczak, Cyran, Mirecki - Grzegorz Piechna (72, Kubiak), Rakowski (85, Pogorzała). Trener: Alaksandar Majić.

Start: Bułka - Bobrowski, Buszko, Pacuszka, Romanow - Chinonso Agu, Piwko (78, Hajto), Łuszczyński (78, Przybysz), Ibrahim Diakite (72, Falkowski) - Bylak (44, Kęsek), Piyuka. Trener: Marek Końko.

Żółte kartki: Król, Pogorzała - Buszko, Agu, Kęsek.