III Liga: Mechanik Radomsko - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:3 [ZDJĘCIA]

Dariusz Piekarczyk
Mechanik Radomsko przegrał w sobotę z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0:3
Mechanik Radomsko przegrał w sobotę z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0:3 Przemysław Jafra
Smutna inauguracja III ligi łódzko-mazowieckiej w Radomsku. Mechanik - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:3! Radomszczanie, prowadzeni przez trenera Rafała Ozgę, są beniaminkiem III ligi.

Pogoń szybko zdobyła pierwszego gola. Rafała Dawida pokonał Łukasz Gołka. Radomszczanie mogli wyrównać w 14. minucie. Ładnym zagraniem za plecy obrońców popisał się Przemysław Kornacki. Zamykający akcję Jakub Tazbir strzelił jednak obok słupka.

Mechanik nie miał pomysłu na sforsowanie defensywy gości. W 39. minucie z rzutu wolnego groźnie strzelał Marcin Antczak. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę na rzut rożny zdołał wybić jednak Paweł Waśków.

Na początku drugiej połowy radomszczanie próbowali przycisnąć, ale nie potrafili celnie strzelić na bramkę rywala. Pogoń czekała na swoje okazje. Taka nadarzyła się w 70. minucie, a wykorzystał ją Marcin Gregorowicz. Dziewięć minut przed końcem meczu radomszczan pogrążył rezerwowy Michał Bal.

Mechanik mógł pokusić się choćby o honorowe trafienie. Przemysław Olejnik głową posłał jednak piłkę obok bramki. A więc Mechanik - Pogoń Grodzisk 0:3.

Mecz rozegrano bez udziału publiczności. To kara dla kibiców Mechanika za burdy jakie wszczęli jeszcze w poprzednim sezonie w Kwiatkowicach. W najbliższą środę (14 sierpnia) Mechanik gra na wyjeździe z GKS II Bełchatów. To pojedynek trzecioligowych beniaminków.

Więcej na temat meczu Mechanik - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, oraz pozostałych spotkań III ligi łódzko-mazowieckiej w poniedziałkowym wydaniu "Polski Dziennika Łódzkiego"