III Liga: MKS Kutno - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:3 [ZDJĘCIA]

Łukasz Janikowski
Nie udała się podopiecznym Pawła Ślęzaka inauguracja sezonu w łódzko- mazowieckiej III lidze. Sokół Aleksandrów Łódzki pokonał dziś "Miejskich" 3:1. Przyjezdni pokazali, że nie bez przyczyny wymienia się ich jako jednych z kandydatów do awansu do II ligi, na boisku jednak działo się sporo – sędzia kilkukrotnie sięgał po żółte kartki. W meczu tym MKS Kutno zadebiutował w nowych strojach.

Spotkanie, choć przegrane wysoko, mogło się podobać kutnowskim kibicom. Ekipa MKS od pierwszych minut zagrała bardzo ambitnie. Po kilku składnych akcjach w 9. minucie podopieczni Pawła Ślęzaka nadziali się na kontrę Sokoła, a Damian Kaczmarek pięknym strzałem pokonał golkipera MKS i dając Sokołowi prowadzenie.

Przed szansą na wyrównanie stanął Daniel Mitura, nowy nabytek MKS który próbował strzału w "okienko" rywali. Piłka przeleciała jednak metr ponad bramką. Niestety, cztery minuty później piłkarze Sokoła znów mieli powody do radości, tym razem Sokołowicza pokonał Mikołaj Zwoliński.

W kolejnych minutach miejscy próbowali odwrócić niekorzystny dla siebie wynik spotkania, goście robili zaś wszystko, by utrzymać rezultat. Z dobrej strony pokazywali się nowi gracze MKS Kutno, Najbliżej zdobycia kontaktowego gola był Jarosław Szyc, który w 40. minucie próbował uderzenia z dystansu. Do przerwy jednak rezultat się nie zmienił.

Po przerwie trener Paweł Ślęzak wprowadził dwie zmiany. W miejsce Mariusza Jakubowskiego i Sylwestra Płachety weszli Piotr Michalski i Arkadiusz Błaszczyk. To przyniosło rezultat. W 47 minucie drogę do bramki Sokoła znalazł Gorczyczewski, który swój rajd próbował zakończyć technicznym strzałem. Bramkarz Sokoła Aleksandrów i tym razem pozostał jednak niepokonany.

Dwie minuty później przed stratą trzeciego gola uratował za to MKS Michał Sokołowicz, który udaną interwencję zaliczył także w 55 minucie. W 62 minucie bliski uszczęśliwienia kibiców "Miejskich" był Klepczyński. Niestety, w 70. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Szyc i kutnianie mecz kończą w dziesiątkę.

Sokół potrzebował dziesięciu minut, by wykorzystać przewagę. w 80. minucie piłkę do siatki MKS wpakował Jagodziński. Gdy wydawało się, że MKS już się nie podniesie, w 86 minucie pierwszego w sezonie 2013/14 gola dla MKS Kutno zdobył Gorczyczewski. Chwilę później mogło być 4:1 dla gości, ale kapitalną interwencją w sytuacji sam na sam popisał się Sokołowicz.

Choć początek rundy w wykonaniu MKS Kutno był nieudany, to w grze drużyny Pawła Ślęzaka można było dostrzez wiele jasnych punktów. Z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy, a całej drużynie nie można odmówić ambicji i woli walki do ostatnich minut. Kolejny mecz już w środę w Warszawie, gdzie MKS zagra z GKP Targówek.