III liga: Omega Kleszczów - Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1 [ZDJĘCIA]

Maciej Wiśniewski
Omega Kleszczów - Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1
Omega Kleszczów - Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1 Maciej Wiśniewski
Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w rozgrywkach III ligi łódzko-mazowieckiej odniosła Omega Kleszczów. Na własnym stadionie podopieczni trenera Tomasza Jaworskiego pokonali 3:1 Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Mająca po trzech kolejka tylko jeden punkt na koncie Omega Kleszczów, potrzebowała w meczu z Sokołem kompletu punktów. Od początku kleszczowianie zaatakowali i w pierwszych dwudziestu pięciu minutach zepchnęli gości z Aleksandrowa Łódzkiego do głębokiej defensywy. Napór gospodarzy przyniósł skutek już w 10. minucie. Świetnie do akcji Omegi podłączył się z drugiej linii Marcin Kabziński, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i pięknym strzałem w dalszy róg bramki Arkadiusza Simy dał gospodarzom prowadzenie.

Kiedy wydawało się, że gospodarze kontrolują przebieg meczu, nie po raz pierwszy w tym sezonie popełnili błąd w kryciu. W 32. minucie podanie między kleszczowskich obrońców wykorzystał Michał Łągiewczyk, który doprowadził do remisu.

- W przerwie przeanalizowaliśmy błędy, które popełniliśmy i wyszliśmy na drugą połowę pewni siebie, że możemy zdobyć trzy punkty - mówił po spotkaniu Tomasz Jaworski, trener Omegi.

Dżokerem w tali szkoleniowca gospodarzy okazał się Rafał Serwaciński, który pojawił się na boisku po przerwie i już po dwóch minutach dał Omedze prowadzenie. Po ładnej kombinacyjnej akcji Jakub Rozwadowicz podał do Serwacińskiego, a ten przyjął na klatkę i strzałem w samo okienko nie dał szans bramkarzowi gości.

Jednobramkowe prowadzenie Omegi utrzymywało się do samej końcówki. Sokół starał się odrobić straty, ale nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę gospodarzy. Omega nastawiła się na kontry i stałe fragmenty gry. W końcówce przyniosło to efekt. W 84. minucie ponownie urwał się obrońcom gości Serwaciński, wpadł w pole karne, "objechał" bramkarza i strzelił do pustej bramki, ustalając wynik meczu na 3:1.

Omega Kleszczów - Sokół Aleksandrów 3:1 (1:1)