• Sebastian Zieleniecki wywalczył róg dla Widzewa

• Gospodarze coraz częściej atakują, widzewiacy już dawno nie zagrozili bramce MKS Ełk

• Daniel Świderski na pozycji spalonej. Niepokoi, że gospodarze grają odważniej

• Po faulu Adam Radwański ukarany żółtą kartką

• Niecodzienna sytuacja na boisku - Dawid Kamiński musiał zmienić buty. Może nowe przyniosą szczęście?

• Widoczny jest brak Mateusza Michalskiego. Pomocnika Widzewa wyeliminowała z tego meczu kontuzja

• Daniel Świderski słabo strzelił Patryk Wolański chwyta piłkę. Nie pozwólcie widzewiacy gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł

• Mateusz Furman fatalnie dośrodkowuje. Kibice Widzewa tym się nie przejmują

• Marcin Krzywicki dwa razy złapany na spalonego. Musi być czujniejszy dżoker Widzewa

• Hej gol - dopingują kibice Widzewa

• Sędzia rozpoczął drugą połowę meczu

• 46 minuta zmiana w Widzewie. Marcin Krzywicki zastąpił Adriana Budki

• Adrian Budka centruje, ale niedokładnie

• Kibice Widzewa nie denerwują się, że po półgodzinie ich piłkarze nie strzelili gola. Głośno dopingują. Przerwa w grze, piłkarze mogą chwilę odpocząć i napić się, bo temperatura jest wysoka, a cały stadion skąpany jest w słońcu

• Widzewiacy grają odważnie, chcą narzucić swój styl gry rywalom

• Piłkarze Widzewa rozpoczęli spotkanie w Ełku. Kibice Widzewa dopingują swój zespół. Na boisko wszedł Adrian Budka, zastąpił tuż przed meczem Piotra Okuniewicza

• Widzew zagra bez Mateusza Michalskiego, którego zastąpił Kamil Tlaga

• Gospodarze jeszcze muszą walczyć, bo ich utrzymanie w III lidze nie jest przesądzone.

• Za 10 minut rozpocznie się mecz MKS Ełk - Widzew. Łodzianie muszą wygrać, bo ich rywale do awansu zdobyli po trzy punkty. ŁKS pokonał Lechię 2:0, a Drwęca - Motor Lubawa 5:0. Czołówka tabeli: 1. Drwęca 68, 2. ŁKS 67, 3. Widzew 62

Paulina Szczerkowska

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

©Krzysztof Szymczak

Widzew przegrał w niedzielę wyjazdowy mecz z MKS Ełk. Porażka sprawiła, że łodzianie muszą pożegnać się z awansem. Uratuje ich tylko cud

To było smutne i kuriozalne wręcz pożegnanie z nadzieją na awans do II ligi. Widzewiacy prezentowali się w Ełku źle, ale bramkę stracili dopiero po kontrowersyjnej sytuacji z 90. minuty. To wtedy sędzia zarządził rzut wolny pośredni dla gospodarzy, a Mateusz Butkiewicz trafił do siatki, kiedy zawodnicy z Łodzi jeszcze dyskutowali z arbitrem. Patryk Wolański nie zdążył nawet wrócić między słupki! Fatalnie, niczym juniorzy, zachowali się w tej sytuacji piłkarze z Łodzi. Podarowali gospodarzom trzy niezwykle ważne punkty i w ten sposób pożegnali się z nadzieją na awans.

Wróćmy jednak do początku meczu. Łodzianie przystępowali do gry jako ostatni w swojej grupie III ligi, wiedzieli więc, że wynik inny niż zwycięstwo nie wchodzi w grę. ŁKS i Finishparkiet w swoich meczach stanęli bowiem na wysokości zadania.

Autokar Widzewa zdewastowany przez wandali

Nie zapowiadało się łatwo, bo MKS przed meczem nie był pewny utrzymania w lidze. Kolejna zła wiadomość dla łodzian, to brak dwóch podstawowych zawodników w meczowej kadrze - Mateusza Michalskiego i Macieja Kazimierowicza. W ostatniej chwili okazało się również, że Piotra Okuniewicza zastąpić musi Adrian Budka.

Pierwsza połowa nie mogła podobać się kibicom. Fani piłki w Ełku oglądali przede wszystkim błędy i niedokładności, a goli brakowało W 12. minucie z rzutu wolnego szansę na zmianę wyniku miał Daniel Mąka, ale trafił tylko w mur.

Im bliżej przerwy, tym odważniej poczynali sobie gospodarze. Podchodzili pod bramkę Patryka Wolańskiego, ale groźnych akcji nie stwarzali. Jedna z niewielu to ta z 22. minuty, gdy z dystansu huknął Marcin Kraska. Piłka leciała jednak zdecydowanie za wysoko.

Chwilę wcześniej łodzianie zyskali rzut wolny z linii pola karnego, ale strzał Daniela Mąki znów został zablokowany przez obrońców gospodarzy. Na następną niezłą akcję w wykonaniu Widzewa trzeba było czekać prawie do końca połowy. Centrował Bartłomiej Gromek, a Mąka nieznacznie minął się z piłką.

Druga odsłona należała do zawodników z Ełku, a bezbarwni widzewiacy niewiele byli w stanie zrobić. Inna sprawa, że ataki gospodarzy również nie tworzyły wielkiego zagrożenia pod bramką widzewskiego golkipera. Zapowiadało się na 0:0 po nudnym, brzydkim meczu.

Znakomitą sytuację do zmiany wyniku mieli gospodarze w 73. minucie. Marcin Nowak rzucił się, żeby zablokować strzał, ale zrobił to ręką i gospodarze zyskali rzut wolny z linii pola karnego. Widzewiakom udało się wybić piłkę, ale o zwycięstwo nie byli w stanie zawalczyć.

MKS Ełk - RTS Widzew Łódź 1:0

MKS: Radzikowski - Zalewski, Gryko, Kraska (64. Butkiewicz), Berezovsky - Sobolewski, Kuriata - M. Świderski (69. Malinowski), Furman (84. Jagłowski), Hryszko (60. Rosoliński) - D. Świderski

Widzew: Wolański - Kozłowski, Nowak, Zieleniecki, Gromek - Rodak, Tlaga (71. Olczak) - Kamiński, Radwański, Mąka - Budka (46. Krzywicki)

Żółte kartki: Rosoliński - Radwański, Tlaga, Wolański, Nowak, Zieleniecki

Sędzia: Wojciech Hodowicz (Warszawa)

MKS Ełk - Widzew Łódź. Mecz został przełożony!