III Liga: Sokół Aleksandrów Łódzki - Legia II Warszawa 2:2

Kacper Krzeczewski
W jednym z ciekawszych meczów 11. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej, Sokół Aleksandrów Łódzki zremisował na własnym stadionie z rezerwami Legii Warszawa 2:2.

Gospodarze rozpoczęli mecz fatalnie, ponieważ już w 7. minucie stracili gola na 0:1. Bierność bramkarza gospodarzy, Sebastiana Ostrowskiego, wykorzystał strzałem głową Krystian Bielik. Kolejne fragmenty pierwszej połowy również należały do przyjezdnych, jednak bardzo dobrze w bramce Sokoła spisywał się Ostrowski.

Gospodarze przebudzili się w końcówce pierwszej części meczu - w 41. minucie, w zamieszaniu w polu karnym gości najlepiej zachował się Mikołaj Zwoliński, który posłał piłkę do siatki. Legia II w 44. minucie mogła wyjść ponownie na prowadzenie, jednak piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił Karol Kwiatkowski. Na przerwę piłkarze obu drużyn zeszli przy stanie 1:1.

Drugą połowę lepiej zaczęli gracze z Aleksandrowa. W 47.minucie sędzia odgwizdał faul w polu karnym na zawodniku Sokoła i wskazał na wapno. Z jedenastu metrów nie pomylił się Oskar Osowski i było 2:1. W 50. minucie sytuacja rezerw Legii stała się jeszcze gorsza, ponieważ za dyskusje z arbitrem, drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartką, został ukarany Arkadiusz Piech. Niestety, piłkarze z Aleksandrowa zamiast iść za ciosem, cofnęli się, za co zostali skarceni już 3 minuty później. Legia II przeprowadziła koronkową akcję, którą wykończył Krystian Bielik i zrobiło się 2:2.

Do końca spotkania obie drużyny starały się zdobyć zwycięskiego gola, jednak do pustej bramki gości z metra nie był w stanie trafić, rozgrywający bardzo słabe zawody, Samuel Obi Uche. Po przeciwnej stronie, rezerwy Legii zatrzymał Sebastian Ostrowski, który miał w sobotę dużo pracy i w drugiej połowie niejednokrotnie ratował gospodarzy przed stratą trzeciej bramki.

Sokół Aleksandrów Łódzki - Legia II Warszawa 2:2 (1:1)

Bramki: Mikołaj Zwoliński (41), Oskar Osowski (46, rzut karny) - Krystian Bielik (7, 53)

Czerwona kartka: Piech (50, za dwie żółte)
Żółte kartki: Knera, Bierżyński, Golański - Wieteska, Ryczkowski.

Sokół Aleksandrów: Ostrowski – Golański, Klepczarek, Bierżyński, Kwiatkowski – Osowski, Obi Uche, Zwoliński (64 min. Woźniczak), Knera (70 min. Miłosz, 86 min. Wojtczyk), Pawlak (62 min. Wrzesiński) – Chojecki.

Legia II Warszawa: Budziłek – Turzyniecki, Makowski, Wieteska, Moneta – Bajdur, Kalinkowski (62’ Górka), Bielik (84’ Anczewski), Bartczak (46’ Tomasiewicz) – Ryczkowski (79’ Kurowski), Piech.