III Liga: Warta Sieradz - Legia II Warszawa 2:3 [ZDJĘCIA]

Dariusz Piekarczyk
Warta Sieradz przegrała w środę z drugą drużyną Legii 2:3. Dla zespołu z Sieradza, prowadzonego przez trenera Bogdana Jóźwiaka, to pierwsza w tym sezonie przegrana w III lidze łódzko-mazowieckiej.

Zespół ze stolicy wygrał zasłużenie. Przez większą część spotkania Legia II, z trzema zawodnikami z szerokiej kadry pierwszej drużyny (Mateusz Cichocki, Marko Śuler, Raphael Augusto), była zespołem lepszym.

Już w 8. minucie Kamil Anczewski wykorzystał prosty błąd sieradzkich obrońców i strzelił gola. Warta wyrównała zaraz po przerwie, a gola zdobył rezerwowy Michał Szumicki. W 60. minucie, po kapitalnym strzale Przemysława Różckiego z rzutu wolnego, sieradzanie wyszli na prowadzenie. Już dziewięć minut później był jednak remis. Tym razem błysnął Silvino Da Cruz Peu i po indywidualnej akcji pokonał Kamila Adamka, bramkarza Warty. W 74. minucie ładnym i skutecznym strzałem głową popisał się Jakub Arak, który wszedł na boisko kilka minut wcześniej.

W końcówce sieradzanie przycisnęli, zaś przy rzucie rożnym w pole karne Legii II, pobiegł nawet Kamil Adamek. Wyrównujący gol jednak nie padł.

Warto dodać, że bardzo przeciętnie prowadził spotkanie Kamil Kardacki, jeden z bardziej obiecujących arbitrów młodego pokolenia. Tym razem mecz mu nie wyszedł.