ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Wystawa Kotów w Łodzi.

  Rozwiń
  III Maraton Bachowski w Łodzi. W czwartek „Bach solo”

  III Maraton Bachowski w Łodzi. W czwartek „Bach solo”

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  III Maraton Bachowski w Łodzi. W czwartek „Bach solo”

  ©Grzegorz Gałasiński

  Trwa III Maraton Bachowski, organizowany przez Akademię Muzyczną w Łodzi. Koncerty odbywają się w Pałacu Akademii do 28 kwietnia.
  III Maraton Bachowski w Łodzi. W czwartek „Bach solo”

  ©Grzegorz Gałasiński

  Na czwartek, 27 kwietnia, zaplanowano koncert „Bach solo” w wykonaniu pedagogów Katedry Klawesynu i Muzyki Dawnej. W Sali Balowej Pałacu Akademii (ul. Gdańska 32) jako pierwsza wystąpi Judyta Tupczyńska, która wykona na skrzypcach barokowych I Partitę h-moll Jana Sebastiana Bacha. Partitę a-moll na flecie traverso zagra Magdalena Pilch, a na zakończenie zabrzmi I Suita G-dur w wykonaniu Jakuba Kościukiewicza (wiolonczela barokowa).

  Maraton Bachowski zakończy piątkowy koncert (28 kwietnia) „Bach i synowie”, w Sali Balowej.
  Widzowie usłyszą Sonatę h-moll na skrzypce i klawesyn obligato w wykonaniu Małgorzaty Małkiewicz (skrzypce barokowe) i Joanny Cyrulik (klawesyn) oraz Concerto e Fugę c-moll w interpretacji Magdaleny Itman (klawesyn). Sonatę D-dur na flet i basso continuo Carla Phillipa Emanuela Bacha wykonają Zuzanna Kondratowska (flet traverso) i Joanna Cyrulik (klawesyn). Anna Cierpisz i Jakub Kościukiewicz zagrają na wiolonczelach barokowych Sonatę na wiolonczelę i basso continuo Johanna Christopha Friedricha Bacha. Na zakończenie wystąpi zespół: Natalia Kuźmińska (flet traverso), Małgorzata Małkiewicz (skrzypce barokowe), Anna Cierpisz (wiolonczela barokowa), Joanna Cyrulik (klawesyn) i Rafael Gabriel Przybyła (obój barokowy). Zabrzmi Kwintet D-dur na flet, obój, skrzypce, wiolonczelę i klawesyn Johanna Christiana Bacha. Koncerty zaczynają się o godz. 18.15, wstęp wolny.

  CZYTAJ TEŻ: III Łódzki Maraton Bachowski w Akademii Muzycznej w Łodzi

  ZOBACZ | Weekend z kulturą w Łodzi


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo