III Międzynarodowy Festiwal Tanga w Łodzi już pod koniec...

  III Międzynarodowy Festiwal Tanga w Łodzi już pod koniec września [ZDJĘCIA]

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  III Międzynarodowy Festiwal Tanga w Łodzi już pod koniec września [ZDJĘCIA]
  1/27
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  - Poprzednie dwie edycje naszego festiwalu pokazały, że Łódź doskonale "czuje" tango i stała się centrum tanga w Polsce. Na naszą imprezę przyjeżdża coraz więcej gości ze świata - powiedział Adrian Lewandowski, prezes rady Fundacji Wspierania Kultury "Fabryka Tanga", zapowiadając III Międzynarodowy Festiwal Tanga - Łódź Tango Salon Festival. Impreza odbędzie się w dniach 26-29 września.
  Poprzednie edycje imprezy spotkały się z żywym zainteresowaniem. Program przedsięwzięcia to mistrzowskie pokazy, warsztaty, popołudniowe i wieczorne milongi miłośników tanga (które w tym roku potrwają nawet do ósmej rano) oraz koncert galowy.

  Stałymi gośćmi festiwalu są już Sebastian Achaval i Roxana Suarez, którzy przyjadą do Łodzi po raz trzeci. To czołowi przedstawiciele tzw. młodego tango de salon, łączącego najlepsze tradycje z młodzieńczą energią i niekłamaną pasją.
  Mówią o sobie, iż tańczą tango, jakie spotkać można na milongach w Buenos Aires i że najważniejsze w tangu są uczucia i jakość ruchu. Utytułowani i nagradzani (Sebastian zdobył w 2005 roku tytuł mistrza świata w tangu argentyńskim, Roxana po wygranym w roku 2004 castingu na najlepszą młodą tancerkę doskonaliła swe umiejętności w Tango Styles Academy) zapraszani są na festiwale na całym świecie.

  Kolejną parą będą goszczący w Łodzi po raz drugi Juan Martin Carrara i Stefania Colina z Urugwaju. To międzynarodowi mistrzowie tanga z roku 2009. Po raz pierwszy w Polsce będą za to Sebastian Jimenez i Maria Ines Bogado. W roku 2010 wzięli udział w Światowych Mistrzostwach Tanga Salon, które wygrali - Sebastian został najmłodszym laureatem w historii tego wydarzenia.

  Wielką gwiazdą tanga jest przyjeżdżający do Łodzi po raz drugi Javier Rodriguez - tym razem z nową partnerką, Noelią Barsi. Rzesze tancerzy uznają Javiera, który dorastał w otoczeniu wielkich milongueros Buenos Aires, za współczesną ikonę tanga.

  W galowym koncercie, który odbędzie się 29 września w Teatrze Muzycznym, oprócz zaproszonych par wystąpią Solo Tango Orquestra i Ariel Ardit. Ci pierwsi, to grupa młodych muzy-ków z Rosji, których interpretacje tanga podbiły świat. Ariel Ardit zaś zalicza się do czołówki współczesnych wokalistów tanga. Znany jako El Cantor de Buenos Aires posiada głos przywodzący na myśl brzmienia rodem ze Złotej Ery tanga.

  Milongi, czyli wieczory z tangiem argentyńskim, odbywać się będą we wnętrzach Pałacu Poznańskiego, Domu Łódzkiego Towarzystwa Kredytowego oraz Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego MTŁ. Nie zabraknie też niespodzianek, m.in. koncertu Agnieszki Greinert "Agnes de Buenos Aires" i wykładów z historii tanga prowadzonych przez Jana Woźniaka, największego znawcę i interpretatora tanga w Polsce.

  Szczegółowe informacje oraz ceny i rezerwacje na warsztaty i milongi na stronie tangosalon.pl.

  - Cieszymy się, że nasza impreza wpisała się już na dobre w krajobraz Łodzi i staje się największym tego typu przedsięwzięciem w Europie. W tym roku przyjadą do nas goście nawet z Australii - dodaje Adrian Lewandowski.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo