III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej [ZDJĘCIA]

  III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej [ZDJĘCIA]

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Na estradzie stanął m.in. aktor Siegiej Kolesnikov.
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Paweł Łacheta

  W piątek w Teatrze Muzycznym w Łodzi zakończyła się III edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej - imprezy niezwykłej, bo zrodzonej z pasji nauczycieli rusycystów. To oni chcieli stworzyć uczniom nietuzinkową możliwość poznania kultury i bogactwa języka rosyjskiego przez wydarzenia artystyczne.
  Dwudniowa impreza przyniosła tradycyjnie konkursowe występy utalentowanej młodzieży oraz koncert specjalnego gościa festiwalu, którym był Siergiej Kolesnikov, rosyjski aktor teatralny i filmowy, ostatnio znany z roli w filmie "Szklana pułapka 5".

  O festiwalowe nagrody i wyróżnienia zmagała się młodzież z całej Polski, prezentując repertuar bardzo zróżnicowany. W czwartek można było usłyszeć piosenki Neangely, Stasa Michajlov, ale nie tylko. Fragment poematu "Kwiaty polskie" Juliana Tuwima (czyli niezapomniany "Grande Valse Brillante" Ewy Demarczyk) wykonała Linda Rojewska z Łodzi.

  Ciekawie było również w piątkowe popołudnie, kiedy to na jednej scenie zabrzmiały "Niepogoda" z repertuaru damy rosyjskiej piosenki Ałły Pugaczowej (śpiewała Angelika Salus z Ostrowca Świętokrzyskiego), "Derevnia" na nowo interpretującej tradycyjną muzykę rosyjską Pelageyi (własną interpretację przedstawiła Oliwia Sobczak z Koła) i "Strzała Amora" Aleksandra Rybaka, rosyjskiego odpowiednika Justina Biebera (śpiewała Anna Kapusta z Łowicza).


  Oprócz laureatów w Koncercie Galowym wystąpił też Siergiej Kolasnikov, a towarzyszyli mu Krzysztof Marciniak, solista Teatru Wielkiego w Łodzi (znany w partii Brata Adalberta w "Kochankach z klasztoru Valldemosa" w reż. Tomasza Koniny) i Danuta Antoszewska, wszechstronnie uzdolniona pianistka, absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej, współpracują z Orkiestrą Teatru Muzycznego w Łodzi, znana z wieloletniej pracy m.in. z tenorem Dariuszem Stachurą.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Świetny pomysł :)

  Kaja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 25

  Alexander Rybak rosyjskim odpowiednikiem Biebera? Haha, dobre :D
  Ani on rosyjski, ani odpowiednik, ale faktycznie, jest w Rosji popularny. No i nie ma się co dziwić :)
  Fajnie, że są takie...rozwiń całość

  Alexander Rybak rosyjskim odpowiednikiem Biebera? Haha, dobre :D
  Ani on rosyjski, ani odpowiednik, ale faktycznie, jest w Rosji popularny. No i nie ma się co dziwić :)
  Fajnie, że są takie konkursy, a jeszcze bardziej się człowiek cieszy, że uczniowie wybierają świetne piosenki :) zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo