Ile zapłacimy za szkolne przeprowadzki?

  Ile zapłacimy za szkolne przeprowadzki?

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Byłe Gimnazjum nr 25 będzie siedzibą dla SP nr 46

  Byłe Gimnazjum nr 25 będzie siedzibą dla SP nr 46 ©Krzysztof Szymczak

  Ponad ćwierć miliona złotych mają kosztować wakacyjne przeprowadzki szkół. Z tego 100 tys. pójdzie na przenoszenie wyposażenia oraz archiwizację dokumentów. Placówki zmieniają siedziby za sprawą likwidacji i porządkowania oświatowej sieci zarządzonej przez wiceprezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego. Wiceprezydent oszacował koszt przeprowadzek w odpowiedzi na pytania radnych PO z tzw. frakcji Krzysztofa Kwiatkowskiego.
  Byłe Gimnazjum nr 25 będzie siedzibą dla SP nr 46

  Byłe Gimnazjum nr 25 będzie siedzibą dla SP nr 46 ©Krzysztof Szymczak

  W środę panie woźne pracowicie myły okna w gmachu szkoły przy ul. Żwirki 11/13. Ale już nie dla uczniów Gimnazjum nr 25, które likwidowane nie przyjęło pierwszaków, a starsze roczniki przenosi do sąsiedniego Gimnazjum nr 5.

  Budynek przy ul. Żwirki będzie siedzibą Szkoły Podstawowej nr 46, przenoszonej z Wólczańskiej 202 (ta posesja ma nieuregulowany stan własności, dlatego dotąd w SP nr 46 nie było potrzebnych remontów). Podstawówka to szkoła z zacięciem "artystycznym", dlatego 30 tys. zł ma kosztować dostosowanie jednej z sal na zajęcia baletowe. Ponadto 26 tys. zł miasto wyda na wyposażenie kuchni.

  Piątkowski nie wspomniał jednak o kosztach remontu kuchni i modernizacji dojścia do szkoły, na co miasto rozpisało przetarg. 26 lipca urzędnicy wybrali firmę, która do 30 września zrobi to za 177 tys. zł. Tą kwotę należy doliczyć do deklarowanych przez wiceprezydenta 279 tys. zł.

  Gimnazjum nr 38 z ul. Municypalnej 4 przenosi się do gmachu przy ul. Dubois 7/9, które "zwalnia" likwidowane Gimnazjum nr 42, oddając nowemu gospodarzowi dwa pozostałe roczniki swoich uczniów. Remont przy ul. Dubois będzie kosztował 47 tys. zł.

  Włodzimierz Kowalski, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego, załatwił już przeniesienie części wyposażenia CKU z ul. Różyckiego 5 do części kompleksu przy ul. Żeromskiego 115, w którym mieści się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19.

  - Formalnie jestem tam na dziko, bo miasto nie przekazało mi jeszcze moich pięter i zalegają tam sprzęty poprzedniego lokatora, czyli jednej z prywatnych uczelni - mówi Kowalski.

  Dostosowanie części gmachu ZSP nr 19 dla CKU to koszt 36 tys. zł. UMŁ do budynku przy Żeromskiego 115 chciał przenieść też ZSP nr 18, czyli "poligrafik" z Widzewa, ale opóźnia te plany o rok.

  40 tys. zł kosztuje przeprowadzka XXXIV LO z ul. Żeromskiego 26 na ul. Minerską, gdzie LO będzie dzielił budynek z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 7 (w jego skład wchodzi inny ogólniak i gimnazjum). Na Żeromskiego 26 zostaje Gimnazjum nr 24, przygarniając uczniów ze zlikwidowanego Gimnazjum nr 27.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niewiele

  trull (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  I o co to bicie piany?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nieudacznicy i leserzy !!

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

  Bo rządzą nami złodzieje , styropianowi kapusie, bezczelni kretyni i nieudacznicy. I dziwić się należy jak stara komuna ze wszystkim sobie radziła , budowała , a długów było tylko 40 mld. Natomiast...rozwiń całość

  Bo rządzą nami złodzieje , styropianowi kapusie, bezczelni kretyni i nieudacznicy. I dziwić się należy jak stara komuna ze wszystkim sobie radziła , budowała , a długów było tylko 40 mld. Natomiast teraz Polska jest zadłużona na 3 bln. Czy warto było głosować na żydów.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wiceprezydent kłamczuszek?

  K111 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

  Ciekawe czy radni odpuszczą Piątkowskiemu te mijające się z prawdą (żeby nie powiedzieć kłamliwe) liczby. Zaniżanie kosztów to jedno, ale potworne zamieszanie, które prezydent wywołuje to jeszcze...rozwiń całość

  Ciekawe czy radni odpuszczą Piątkowskiemu te mijające się z prawdą (żeby nie powiedzieć kłamliwe) liczby. Zaniżanie kosztów to jedno, ale potworne zamieszanie, które prezydent wywołuje to jeszcze inna sprawa.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo