Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ile zarabia magister inżynier w Łodzi i województwie łódzkim? Które miejsce zajął nasz region na tle innych? Gdzie płacą najwięcej?

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Wideo
od 16 lat
Warto kończyć studia inżynierskie i zdobyć tytuł magistra. Mieszkańcy Łodzi i regionu, którzy mają takie wykształcenie mogą liczyć na przeciętne pensje w wysokości 7,5 tys. zł. Najwięcej zarabia się w Warszawie, najmniej na Lubelszczyźnie.

Pensjom magistrów inżynierów w ubiegłym roku przyjrzeli się specjaliści z portalu wynagrodzenia.pl. Okazuje się, że przeciętna pensja w kraju wyniosła 7,3 tys. zł brutto, natomiast 25 proc. zarabiało przynajmniej 10.8 tys. zł brutto. Pensje 25 proc. najsłabiej wynagradzanych magistrów inżynierów nie przekroczyły natomiast 5.312 zł brutto.

Gdzie zarabia się najwięcej?

Okazuje się, że pensje magistrów inżynierów są bardzo zróżnicowane regionalnie.

- Najwyższe zarobki wśród magistrów inżynierów otrzymali ci z województwa mazowieckiego - mówi Mikołaj Pecold, autor raportu. - Przeciętna płaca wyniosła 8,8 tys. zł brutto. Kolejnym województwem z najwyższymi stawkami wynagrodzeń dla magistrów inżynierów było województwo dolnośląskie z pensją 7,9 tys. zł. Najniższe wynagrodzenia otrzymały osoby z województwa lubelskiego, ich płaca wyniosła 5,5 tys. zł.

Zarobki w województwie łódzkim

Województwo łódzkie w tym zestawieniu zajęło czwarte miejsce z zarobkami magistrów inżynierów w wysokości 7,5 tys. zł brutto. Wyprzedziło nas także województwo pomorskie, w którym pensja jest wyższa przeciętnie o 174 zł brutto. W naszym województwie można jednak znaleźć oferty pracy z wyższymi stawkami niż przeciętna. Nawet 13,5 tys. zł brutto mógł zarobić magister inżynier, który miał zająć się m.in. redukcją kosztów pary i konserwacji dla klientów przemysłowych, a także zostać krajowym ekspertem ds. produktów firmy.

Od 5 do 8,5 tys. zł brutto może natomiast zarobić inżynier produkcji, który zatrudni się w firmie z branży automotive i będzie odpowiedzialny za kontrolę i modyfikację procesu produkcji, a także identyfikowanie problemów.

Duzi płacą więcej

Najwyższe pensje są w dużych firmach. Jak wyliczyli specjaliści z portalu wynagrodzenia.pl firmy małe, zatrudniające od 1 do 9 osób, oferowały magistrom inżynierom najniższe stawki wynagrodzeń, przeciętnie 5.205 zł brutto. Najwyższe zarobki otrzymały osoby pracujące w organizacjach zatrudniających ponad 1000 osób. Przeciętne wynagrodzenie w tych firmach wyniosło 8,5 tys. zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki