Im więcej Biernata w TV, tym gorzej dla PO

  Im więcej Biernata w TV, tym gorzej dla PO

  Piotr Brzózka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Im więcej Biernata w telewizji, tym gorzej z Platformą - krąży taki efektowny bon mot po sejmowych korytarzach. Z grubsza się zgadza, bo poseł Biernat w mediach bryluje (o ile w jego przypadku to słowo adekwatne), zaś PO kuleje. Pozostaje pytanie o związek jednego z drugim. Sylwetka Biernata została w ostatnich tygodniach gruntownie rozpracowana przez ogólnopolskie tytuły, nieprzynoszące jednakże wyjaśnienia fenomenu posła, który stanął na czele platformianej spółdzielni i uzyskał tak bliski dostęp do ucha premiera. W każdym razie Biernat idzie w górę, a w związku z tym zaczęło się na niego polowanie - donosi jeden z jego współpracowników.
  Piotr Brzózka

  Piotr Brzózka ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  Jednym z terenów polowania ma być podłódzki Konstantynów - miasto, w którym Biernat przed laty wzrastał na piersi własnej Włodzimierza Fisiaka (wówczas burmistrza). Potem role się odwróciły i gdy ten drugi rozdawał karty, Fisiakowi (wówczas marszałkowi województwa) pokazał bez ostrzeżenia kartkę czerwoną. W zeszłym tygodniu Fisiak wylał na łamach jednej z gazet żal, wprost sugerując, że Biernat załatwił go, zazdroszcząc pozycji w rankingu na najbardziej wpływową postać regionu łódzkiego (przygotowywanym co rok przez naszą skromną redakcję). Zalegający afekt to w polityce rzecz częsta, więc dwa razy trzeba się zastanowić, nim wrzuci się do kosza plotkę, która pojawiła się pod koniec tygodnia, jakoby urażony Fisiak planował w czasie najbliższych wyborów samorządowych "odbić" Konstantynów.
  Nawet jeśli nie osobiście, to może rękoma swojego zaufanego człowieka, który raz już burmistrzem miał być, tylko że wyszło inaczej. Miałby to być cios - w wymiarze symbolicznym oraz praktycznym - w serce Biernata, a przy okazji i obecnego marszałka Witolda Stępnia. Fisiak stanowczo zaprzecza, przekonując, że kandydować nie zamierza. A Biernat? Do niedawna powiedziałby, że go to nie interesuje, zresztą o niczym nie wie, bo nie czyta gazet. Ostatnio jednak podobno czyta i nawet się przejmuje.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czyżby lemingi zaczęły przeglądać na oczy

  jwz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

  i myśleć racjonalnie a nie emocjonalnie kierując się uprzedzeniami i uproszczeniami antypisowskimi? Oby, ale wątpię. Raczej odrzucą PO i będą wspierać postkomunistyczny SLD.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo