Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Imprezy weekendowe: spacer z wózkami, ptaki w palmiarni, wycieczka do rzeźb, wystawa psów rasowych

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska

Wystawa ptaków egzotycznych w palmiarni

Żywe kanarki, papugi, ozdobne kurki można oglądać do niedzieli w łódzkiej palmiarni w parku Źródliska. Jednocześnie można zasięgnąć porad dotyczących ich hodowli. W niedzielę o godz. 13 odbędzie się wykład pt. „Rekordy w świecie ptaków” mgr Agnieszki Wojciechowskiej. Wystawę można oglądać w godz. 10-18 po kupieniu biletu wstępu do palmiarni.

Spacer z wózkami w parku Źródliska

Fundacja Misja Medyczna zaprasza w niedzielę rodziców małych (i dość spokojnych) dzieci do parku Źródliska I na wspólny spacer z wózkami połączony z ćwiczeniami sportowymi. Warto zabrać koc do ćwiczeń, wygodny strój i wodę. Na miejscu będzie dietetyk i fizjoterapeuta. Zbiórka przy kawiarni Tubajka o godz. 11, wstęp wolny.

Wystawa psów rasowych

W sobotę i w niedzielę na stadionie Chojeńskiego Klubu Sportowego (ul.Kosynierów Gdyńskich 18) odbędzie się XXVI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Będą konkursy dla hodowców w różnych kategoriach, a także tematyczne stoiska handlowe. Wystawa rozpoczyna się o godz. 10, bilet normalny kosztuje 10 zł, dla dzieci do lat 10 - 5 zł.

Niedzielny spacer z profesorem Andrzejem Joczem

W niedzielę wznowiony zostanie cykl wycieczek w poszukiwaniu form rzeźbiarskich w przestrzeni publicznej. Tym razem profesor Andrzej Jocz omówi kilkanaście obiektów zlokalizowanych w centrum miasta,. Będą to piesze wycieczki, które rozpocznie spacer po parku Poniatowskiego. Zobaczyć będzie można rzeźby zlokalizowane na terenie kampusu PŁ, poznać okolice Sukcesji i parku Klepacza. Uczestnicy przejdą pod katedrę. Po przeanalizowaniu pomników wokół i samej bryły kościoła wycieczka przemieści się w okolice tzw. stajni jednorożców, która będzie ostatnim obiektem omówionym przez prof. Jocza.

Zbiórkę zaplanowano w altanie w parku im. ks Poniatowskiego o godzinie 12. Długość trasy to około 5 km, trasa bardzo łatwa, spacer jednak potrwa około trzech godzin.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki