In vitro z dofinansowaniem w Łódzkiem cieszy się dużym...

  In vitro z dofinansowaniem w Łódzkiem cieszy się dużym zainteresowaniem

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Łódzkie kliniki mają spore doświadczenie w tego typu zabiegach.
  1/2
  przejdź do galerii

  Łódzkie kliniki mają spore doświadczenie w tego typu zabiegach. ©Krzysztof Szymczak

  Rządowy program dofinansowania in vitro cieszy się w Łódzkiem bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu miesiąca do dwóch klinik leczenia niepłodności w naszym regionie zgłosiły się już 232 pary. Lekarze w naszym województwie do programu zakwalifikowali 99 par. Pierwsze przeszły już zabiegi in vitro.
  - Pierwsza pacjentka, u której przeprowadziliśmy zabieg zapłodnienia in vitro, pochodziła z Częstochowy. Została zakwalifikowana do programu już 1 lipca. Ma 32 lata. Po niej szybko zgłaszały się kolejne pary - mówi dr Sławomir Sobkiewicz, kierownik kliniki leczenia niepłodności Salve Medica przy ul. Szparagowej w Łodzi.

  CZYTAJ TEŻ: Program in vitro z dofinansowaniem ruszył w Łodzi

  Kilka zabiegów zapłodnienia in vitro z rządowym dofinansowaniem przeprowadzili lekarze ze Szpitala Gameta w Łodzi.

  - Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Mamy pary z województwa łódzkiego i z innych regionów kraju, ponieważ w programie nie ma regionalizacji. Pary same wybierają, w której klinice chcą się leczyć. Przeprowadziliśmy już pierwsze próby zapłodnienia in vitro. Wyniki będą znane w sierpniu - mówi dr Michał Radwan, specjalista z kliniki Gameta.

  CZYTAJ TEŻ: Dwie łódzkie kliniki w rządowym programie dopłat do in vitro

  W Łódzkiem na zakwalifikowanie czekają 132 pary - tyle zgłosiło się w ostatnich dniach. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się dofinansować procedury w woj. łódzkim ponad 4 milionami złotych. Ponad 3-milionowa dotacja trafi do szpitala Gameta w Rzgowie - wystarczy na dofinansowanie 400 prób. Klinika Salve Medica ma dostać 1,2 mln złotych. Dzięki temu uda się dofinansować 280 prób.

  Ile dopłacą pacjenci? W Łódzkiem średni koszt próby to 11 tys. zł. Rządowa dotacja pokrywa od 40 do 60 procent tej kwoty.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny