Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 na Uniwersytecie...

  Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 na Uniwersytecie Medycznym [ZDJĘCIA]

  Maciej Kałach

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 na Uniwersytecie Medycznym
  1/130
  przejdź do galerii

  Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 na Uniwersytecie Medycznym ©Grzegorz Gałasiński

  Największa z piątkowych (30 września) inauguracji w Łodzi odbyła się w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego, gdzie miało miejsce centralne rozpoczęcie roku akademickiego tej uczelni.
  Na Uniwersytecie Łódzkim studentów witała w piątek część wydziałów, a centralna uroczystość odbędzie się w poniedziałek. Politechnika Łódzka rok akademicki 2016/2017 oficjalnie wita we wtorek.

  Prof. Radzisław Kordek, rektor Uniwersytetu Medycznego, w przemówieniu inauguracyjnym podkreślił, że czuje więź ze studentami pierwszego roku – bo jak oni zaczyna nowy etap w swoim życiu, będąc szefem uczelni na samym początku swojej kadencji (to samo mogliby powiedzieć rektorzy UŁ oraz PŁ, gdzie także we wrześniu zmieniły się władze).

  Prof.
  Kordek obiecywał, że w rozpoczynającym się roku akademickim będzie największą uwagę przywiązywał do jakości kształcenia, ponieważ "młodzi ludzie nie wiedzą, co już jest lepiej, ale widzą co jest złe".

  Jak wyliczał rektor, w ostatniej rekrutacji na studia Uniwersytet Medyczny w Łodzi miał ponad 30 tys. zgłoszeń od kandydatów, czyli o 3 tys. więcej niż przed rokiem. Łącznie na tej uczelni zdobywa wiedzę 8 tys. osób, z tego 650 na studiach anglojęzycznych, adresowanych do cudzoziemców. Na pierwszy rok dostało się 3 tys. nowych studentów – w tym ponad 200 z zagranicy.

  Prof. Kordek wymieniał m.in. takie nacje jak Niemcy, Malezyjczycy, Kanadyjczycy i Libańczycy. Ich przedstawiciele zasiedli w fotelach Auli 1000 Centrum Dydaktycznego (nazwa pochodzi od liczby miejsc, ale w piątek ledwie wystarczyło ich dla wszystkich gości), a przemówienie rektora było tłumaczone dla obcokrajowców.

  Na Uniwersytecie Medycznym pojawili się notable – m.in. Zbigniew Rau, wojewoda łódzki, który wręczał państwowe odznaczenia zasłużonym dla polskiej nauki. Listy uczelni przesłali m.in. Andrzej Duda, prezydent RP, oraz arcybiskup łódzki Marek Jędraszewski, który w swoim przesłaniu, odczytanym przez jednego z prałatów, przypominał, że lekarz to łącznik między pacjentem a stwórcą.

  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 19-25 września 2016 roku


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zamiast fotografa amator z telefonem...

  obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  liczba zdjęć powalająca ich jakość i sens również. Czy redakcja nie jest w stanie przejrzeć i wybrać 5-10 a ładuje wszystko co amator nastrzelać telefonem komórkowym ???

  Polecamy

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Dziennika za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Dziennika za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.