3/9
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Kandydatki do roli pierwszej damy RP. Wybory 2020....

Kandydatki do roli pierwszej damy RP. Wybory 2020.

Paulina Kosiniak-Kamysz, żona lekarza, posła Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta RP.

Jest drugą żoną lidera PSL. Z pierwszą, lekarką Agnieszką Kosiniak-Kamysz, poseł Władysław rozstał się w 2016 r., po 7 latach małżeństwa.

Para pobrała się w lutym 2019 r. w urzędzie stanu cywilnego. Nie mają ślubu kościelnego, bo Władysław nie ma kościelnego unieważnienia pierwszego małżeństwa.Trzy miesiące po ślubie urodziła się ich córka Zofia.

Paulina Kosiniak-Kamysz ma 31 lat (7 mniej niż mąż). Pochodzi z Podolan koło Gdowa (woj. małopolskie, okolice Wieliczki). Do Warszawy przeniosła się za to ze Śląska, gdzie studiowała na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach (studia skończyła w 2012 r.). Liceum ukończyła w Krakowie, rodzinnym mieście prezesa PSL (zresztą absolwentką tego liceum jest obecna pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda).

Jest z zawodu stomatologiem, specjalizuje się w ortodoncji. Pracuje w jednej z warszawskich klinik - Klinice Elektoralna Dental Clinic, gdzie ciągle występuje jako Paulina Wojas.

Paulina Kosiniak-Kamysz ma duży atut - pochodzi z rozpolitykowanej rodziny. Jej tata. Zbigniew Wojas, od prawie 20 lat jest samorządowcem, wójtem gminy Gdów w Małopolsce.

Para znała się od dawna, ich rodziny się przyjaźniły, ale ostatecznie zbliżył ich do siebie bolący ząb polityka, który pani Paulina uleczyła awaryjnie. A gdy na spotkanie w rodzinnej miejscowości posła przywiozła jego ulubione ciasto rabarbarowe, Władysław przepadł.

Paulina udziela się też jako wolontariuszka, m.in. w Fundacji Wiewiórki Julii, która zapewnia opiekę stomatologiczną chorym dzieciom. Wraz z fundacją kilka razy do roku latała do Armenii (była tam w sumie 14 razy), by w Erywaniu leczyć dzieci z domu dziecka. Opiekowała się też podopiecznymi Kliniki Budzik powołanej przez Fundację Ewy Błaszczyk „A kogo?" - donosi z dumą na swojej stronie kandydat na prezydenta RP.

Widać, że dobrze się czuje na scenie. Niektórzy mówili, że nawet ukradła show mężowi na jego konwencji wyborczej. Przemawiała przed nim, i zapowiedziała go zdaniem: „Chodź, tygrysie, scena jest twoja”.

Sama mówi, że jako pierwsza dama nie będzie siedzieć jak mysz pod miotłą, tylko będzie aktywnie uczestniczyć w życiu politycznym i społecznym. - Chcę być aktywną pierwszą damą - mówiła w Radiu Zet.

Zresztą nawet na konwencję wybrała odważne połączenie kolorystyczne ubrania - czerwieni z fuksją, jakby chciała od razu zasygnalizować: nie jestem żadną mimozą, chcę być widoczna.

Jest zwolenniczką finansowania in vitro przez państwo i uregulowania prawnego związków partnerskich. Do tego popiera edukację seksualną. Można nawet powiedzieć, że ma za nowoczesne poglądy jak na wyborców PSL.

Lubi muzykę gospel i sporty ekstremalne. Na koncie ma skok ze spadochronem z samolotu pilotowanego przez jej brata (ma też siostrę).

Przyznaje, że religia jest ważna w jej życiu.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Zobacz również

"Wiedźmin". Gdzie kręcony był hit Netflixa?

"Wiedźmin". Gdzie kręcony był hit Netflixa?

Iluminacje świąteczne 2021 w polskich miastach. Najpiękniejsze świąteczne dekoracje

Iluminacje świąteczne 2021 w polskich miastach. Najpiękniejsze świąteczne dekoracje

Polecamy

"Próba wybicia się na niepodległość". 30 lat temu wybrano Olszewskiego na premiera

"Próba wybicia się na niepodległość". 30 lat temu wybrano Olszewskiego na premiera

Syndrom złamanego serca – czy serce może pękać z rozpaczy lub stresu?

Syndrom złamanego serca – czy serce może pękać z rozpaczy lub stresu?

Odpowiedź PlayStation na Xbox Game Pass - Projekt Spartacus już na wiosnę 2022 roku

Odpowiedź PlayStation na Xbox Game Pass - Projekt Spartacus już na wiosnę 2022 roku

Dodaj ogłoszenie