Internetowa aukcja Rynku Sztuki

  Internetowa aukcja Rynku Sztuki

  Paulina Ilska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Magdalena Surmacz: misa ażurowa
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Rynek Sztuki

  Już nie tylko ubrania, przedmioty codziennego użytku czy usługi, teraz także dzieła sztuki możemy licytować i kupować dzięki jednemu kliknięciu komputerowej myszy. Łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki stworzył możliwość internetowego nabywania dzieł sztuki. We wtorek na portalu kończy się aukcja obiektów ceramicznych. Z jakim odzewem spotkała się inicjatywa?
  - Trzema obiektami z dziesięciu ktoś jest zainteresowany, trwa licytacja, zobaczymy czy będzie mniej lub bardziej intensywna - mówi Wojciech Niewiarowski, prezes i założyciel Rynku Sztuki. - Uruchomienie portalu ma związek ze zmianą funkcjonowania całego rynku sztuki, który przenosi się do sfery wirtualnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów stworzyliśmy portal. Dla wielu ludzi taka forma aukcji jest wygodna.

  Wystawiono dziesięć dzieł różnych artystów, m.in.: wykorzystujące formy kwiatu maku szkliwione miseczki autorstwa Agaty Bąceli, turkusową misę Magdaleny Surmacz bazującą na geometrycznych kształtach czy finezyjny Serwis-Alladyn Donaty Leśniewskiej. Ceny od ponad 120 do 460 złotych.

  Internetowe aukcje Rynku Sztuki odbywać się będą nieprzerwanie. Zawsze wystawionych będzie dziesięć obiektów. Kolejna rozpocznie się w środę 17 lipca. Najprawdopodobniej będą to grafiki Teodora Durskiego, łodzianina, absolwenta ASP w Łodzi, nagradzanego m.in. na Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie, Ogólnopolskim Triennale Grafiki w Katowicach, wystawie Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej w Krakowie czy European Culture Integration Bridge w Moskwie.

  W ofercie Rynku Sztuki nadal będą aukcje tradycyjne, a także aukcje promocyjne, na których wystawiane są głównie prace absolwentów i studentów ostatnich roczników Akademii Sztuk Pięknych. Klienci mogą w nich negocjować przez internet i przez telefon.

  Aukcje odbywają się za pomocą portalu www. aukcjedziełsztuki.pl.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo