Irena Santor doktorem honoris causa Akademii Muzycznej w...

  Irena Santor doktorem honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Irena Santor - pierwsza dama polskiej estrady

  Irena Santor - pierwsza dama polskiej estrady ©Sylwia Dąbrowa

  Irena Santor - pierwsza dama polskiej estrady, mistrzyni piosenki - otrzyma w środę (31 maja) tytuł doctor honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi.
  Irena Santor - pierwsza dama polskiej estrady

  Irena Santor - pierwsza dama polskiej estrady ©Sylwia Dąbrowa

  Uroczyste posiedzenie senatu uczelni rozpocznie się o godz. 11 w Sali Koncertowej Akademii przy ul. Żubardzkiej 2a. Promotorem doktoratu jest prof. Włodzimierz Nahorny, recenzentami Jacek Cygan i prof. Renata Danel. Dopełnieniem wydarzenia będzie koncert „Tych lat nie odda nikt” w wykonaniu artystów studiujących wokalistykę estradową w łódzkiej Akademii Muzycznej.

  W akcie promocyjnym, który zostanie wręczony Irenie Santor, czytamy, że tytuł zostaje nadany „wybitnej artystce, pierwszej damie polskiej estrady o wyjątkowej osobowości i wielkim talencie, mistrzyni polskiej piosenki tworzącej doskonałe kreacje wokalne, laureatce międzynarodowych festiwali piosenki występującej w większości krajów Europy, w obu Amerykach, Azji i Australii, której bogate dokonania artystyczne zostały utrwalone przez renomowane polskie firmy fonograficzne, laureatce prestiżowych nagród, honorowych tytułów, odznaczonej Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

  Rektor AM, prof.
  Cezary Sanecki podkreśla, że dokonania Ireny Santor pozwalają ją uznać za „najbardziej zasłużoną dla kultury ojczystej piosenkarkę” nie tylko ze względu na mistrzowskie wykonawstwo, ale również troskę o piękno mowy polskiej i wielką kulturę sceniczną.

  W laudacji prof. Włodzimierz Nahorny pisze o Irenie Santor: „Nasze Dobro Narodowe - słyszałem ten zwrot w odniesieniu do niej niejednokrotnie i właśnie ona, jak mało kto w naszym środowisku, na to określenie bardzo sobie zasłużyła”.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prawda?

  Polak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  Co znaczy WOIKALIST(k)A bez KOMPOZYTORA i AUTORA TESKTSÓW? - NIC.
  Nadaje się zaszczyty osobom, które nie powinny ich mieć ze względu na mierne przygotowanie artystyczne pomijajacte, które tych...rozwiń całość

  Co znaczy WOIKALIST(k)A bez KOMPOZYTORA i AUTORA TESKTSÓW? - NIC.
  Nadaje się zaszczyty osobom, które nie powinny ich mieć ze względu na mierne przygotowanie artystyczne pomijajacte, które tych zaszczytów powinny dostąpić.
  Tak funkcjonuje Ministerstwo Kultury od X- lat promujac SAMOUKÓW w stylu KUPICHA, CHYLINSKA< MARGARET i inni ... pomijając zupełnie PECTUS, BRACI i innych..., a AMATORZY RĄBIĄ KASĘ, ze Minkister Kultury może o takie marzyć...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo