Iron Maiden w Łodzi. Ciężarówki ze sceną [ZDJĘCIA]

  Iron Maiden w Łodzi. Ciężarówki ze sceną [ZDJĘCIA]

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  We wtorek przyjechały do Łodzi elementy sceny, na której w środę występują muzycy Iron Maiden.
  1/14
  przejdź do galerii

  We wtorek przyjechały do Łodzi elementy sceny, na której w środę występują muzycy Iron Maiden. ©Ironmaiden.com

  Już tylko godziny dzielą nas od być może najważniejszego muzycznego wydarzenia tego roku w Łodzi - koncertu zespołu Iron Maiden w Atlas Arenie. W środę wieczorem grupa gra w naszym mieście w ramach Maiden England Tour.
  Obecne koncerty są odtworzeniem występów z trasy Seventh Tour of a Seventh Tour z 1988 - zespół wykonuje wiele utworów z tego legendarnego wydarzenia oraz z koncertu z roku 1989, który ukazał się na taśmie VHS pod tytułem "Maiden England". Tytuł obecnej trasy zespół zaczerpnął ze wspomnianego VHS.

  Warto przypomnieć, że Brytyjczycy koncertowali w Łodzi już dwukrotnie. W sierpniu 1984 roku przyjechali do Polski na pięć koncertów w ramach World Slavery Tour, jeden z nich odbył się w hali sportowej przy al.
  Politechniki (z tamtej trasy pozostało nagranie niecodziennego występu muzyków Iron Maiden na... polskim weselu w poznańskim lokalu Adria). Dwa lata później, we wrześniu, metalowcy grali nad Wisłą już sześć koncertów, podczas Somewhere On Tour, piąty z nich odbył się w Łodzi, w hali sportowej.

  Bruce Dickinson, wokalista Iron Maiden, który brał udział w obu trasach, cieszy się z ponownego przyjazdu do naszego miasta.

  - Nie graliśmy w Łodzi od 1986 roku, zatem naprawdę nie możemy doczekać się ponownego spotkania z fanami. Dzięki nowoczesnej technologii zaktualizowaliśmy i udoskonaliśmy oryginalną produkcję z 1988 na potrzeby Maiden England. Dodaliśmy nowe, fantastyczne efekty świetlne, scenografię, różne wcielenia Eddiego, mnóstwo efektów pirotechnicznych i wiele innych, równie ekscytujących fanów rzeczy - zapewnia.

  We wtorek przyjechały do Łodzi elementy sceny, na której w środę występują muzycy. Członkowie Iron Maiden zamieszkają w hotelu andel's i w czwartek rano pojadą do Gdańska. W sobotę będą koncertowali już w Oberhausen w Niemczech.

  Iron Maiden ma się pojawić na scenie Atlas Areny około godz. 20.45, o 19.30 w roli supportu zaprezentuje się brytyjska grupa Voodoo Six, która będzie promować swój nowy album "Songs To Invade Countries To".

  Jak wynika z doniesień z dotychczasowych koncertów tegorocznej trasy, zespół gra większość materiału z koncertów z 1988 roku, wzbogaciwszy go o inne "ulubione piosenki" muzyków. Koncerty rozpoczyna przeważnie "Moonchild", a później Iron Maiden wykonuje m.in. "2 Minutes To Midnight", "The Number Of The Beast", "Seventh Son of a Seventh Son", "Wasted Years", "Aces High".

  Oczywiście na scenie pojawia się Eddie (i to co najmniej trzykrotnie), a pełen pirotechniki spektakl robi silne wrażenie. Co zobaczymy i usłyszymy w Łodzi? Jednego można być pewnym - koncert dla jego uczestników będzie niezapomnianym przeżyciem...

  Koncert w Atlas Arenie będzie już trzecim występem zespołu Iron Maiden w Łodzi

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo