Iron Maiden w Łodzi już w najbliższą środę

  Iron Maiden w Łodzi już w najbliższą środę

  Joanna Kocemba

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W najbliższą środę w Atlas Arenie zagra legenda światowego metalu - grupa Iron Maiden. Tegoroczny koncert nawiązuje do występu grupy w Łodzi w 1988 roku. Otwarcie drzwi o godz. 18, początek o godz. 19.30
  Kultowa grupa Iron Maiden zapowiada ekscytujące show

  Kultowa grupa Iron Maiden zapowiada ekscytujące show ©Bartek Syta/polskapresse

  Trwa wyjątkowy, nawet jak na Atlas Arenę, rok. Instytucja zdołała przyciągnąć do Łodzi gwiazdy światowej sławy. Wraz z nimi miasto odwiedzają wierni fani muzyki rozrywkowej z całej Polski. Po Justinie Bieberze, Marku Knopflerze, Ericu Claptonie i zespołach Green Day i Toto przyszedł czas na grupę Iron Maiden, która wystąpi już 3 lipca (środa). W dalszej części tego roku zagrają jeszcze Leonard Cohen (19 lipca) i System Of A Down (13 sierpnia).

  Iron Maiden cieszy się jednak wyjątkowym zainteresowaniem. Jako dowód można potraktować fakt, iż wszystkie bilety, wahające się od 187 do 330 zł, zostały już wyprzedane. W trakcie 38 lat grania Iron Maiden nagrał 15 albumów studyjnych i sprzedał ponad 80 milinów płyt. Dał więcej niż dwa tysiące koncertów na całej planecie i zyskał status jednego z najpopularniejszych zespołów metalowych.

  Legendarna grupa przyjedzie do Łodzi prosto z Belgii. Z Atlas Areny zespół pojedzie do Gdańska, gdzie w Ergo Arena zagra drugi koncert w Polsce. Po europejskim tournee, które trwa od maja i zakończy się w sierpniu, na jesieni grupa grać będzie w USA, a potem w Ameryce Południowej.

  Ta intensywna trasa koncertowa nosi nazwę Maiden England Tour i ma przypominać, zarówno poprzez wybór miejsc jak i cały sposób organizacji, legendarną trasę zespołu z 1988 roku. Po skończeniu serii koncertów nazwanej "Seventh Son Tour" została wydana kaseta VHS, na której zamieszczono fragmenty występów grupy. Kaseta została nazwana "Maiden England" i do tego tytułu zespół nawiązał organizują tegoroczną trasę.

  Po co te nawiązania? Grupa deklaruje, że chce pokazać iż, mimo upływu lat - nic się w niej nie zmieniło. Nadal zajmuje się przede wszystkim tworzeniem muzyki, jest wierna metalowi i wyznaczanym przez ten gatunek standardom. Jednocześnie, zespół chce odświeżyć legendarną trasę. Dzięki nowoczesnej technologii przygotowano wiele dodatkowych atrakcji w tym efekty pirotechniczne.

  Iron Maiden zostało założone w połowie lat 70' przez basistę Steve'a Harrisa. Sławę zespół zyskał dzięki swojej trzeciej płycie i pierwszej, na której śpiewa nowy wokalista grupy - słynny Bruce Dickinson. W latach 80' Iron Maiden zyskał miano najczęściej koncertującego zespołu, ich występy stały się widowiskami nie tylko muzycznymi, ale także wizualnymi. Grupa odwiedzała, co było wtedy wyjątkowe, kraje za Żelazną Kurtyną, Bliski Wschód, Amerykę Południową i Indie. To także wtedy popularna stała się maskotka grupy - Eddie, którego wizerunek obecny jest także na plakatach zapowiadających tegoroczną trasę koncertową.

  W charakterze supportu wystąpi brytyjska grupa rockowa Voodoo Six. Zespół inspiruje się twórczością Black Sabbath, Led Zeppelin i oczywiście... Iron Maiden.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo