Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jabłcusiowy Szlak powstaje w Skierniewicach. Prowadzi od dworca do zalewu [ZDJĘCIA]

Roman Bednarek
Roman Bednarek
Jabłcusiowy Szlak powstaje w Skierniewicach. Wyznaczają go wmurowane w chodnik stopy Jabłcusia, wykonane ze srebrzystej stalowej blachy w kształcie jabłek. Montują je pracownicy firmy Ecotherm.
Jabłcusiowy Szlak powstaje w Skierniewicach. Wyznaczają go wmurowane w chodnik stopy Jabłcusia, wykonane ze srebrzystej stalowej blachy w kształcie jabłek. Montują je pracownicy firmy Ecotherm. Roman Bednarek
Jabłcusiowy Szlak powstaje w Skierniewicach. Wyznaczają go wmurowane w chodnik stopy Jabłcusia, wykonane ze srebrzystej stalowej blachy w kształcie jabłek. Montują je pracownicy firmy Ecotherm.

Jabłcuś to skierniewicka maskotka zaprojektowana w ubiegłym roku w Szkole Podstawowej nr 4. Maskotka ta będzie symbolicznym przewodnikiem po mieście szlakiem wyznaczonym śladami jej stóp w kształcie jabłek. Ślady te – wykonane ze stali – właśnie są montowane na chodnikach miasta.

Jabłcusiowy Szlak poprowadzi od skierniewickiego dworca do zalewu Zadębie. Przy skierniewickim dworcu stanie metrowa figura Jabłcusia i od niej szlak będzie prowadził ulicą Sienkiewicza. Tam przy bramie parkowej zostanie zamontowana jedna z siedmiu tablic informacyjnych. Następnie pasażem Nurzyńskiego szlak doprowadzi do Centrum Kultury i Sztuki, gdzie będzie mieścił się na parterze punkt informacji turystycznej.

Stamtąd wróci pasażem Nurzyńskiego i poprowadzi do willi Kozłowskich, po czym ulicą Piłsudskiego zaprowadzi do kładki na Łupi i pasażem Przyjaźni do dworku Konstancji Głądkowskiej. Stamtąd do Rynku i ul. Rawską do kościołom św. Stanisława a później nad skierniewicki zalew, gdzie zostanie postawiona druga figura Jabłcusia na plaży przy ul. Konwaliowej.

Jabłcusiowy Szlak to element szerszego projektu realizowanego przez miasto. Mowa o projekcie „Podniesienie atrakcyjności infrastruktury turystycznej miasta Skierniewice”, który zakłada między innymi budowę ścieżki rowerowej z dwoma mostkami przez rzekę i ścieżki dla pieszych. Przy ścieżce powstaną siłownie plenerowe i platformy widokowe ze stołami i grillem. Powstanie wyciąg do nart wodnych i wiele innych atrakcji i udogodnień. Projekt ma się zakończyć do września. Jego całkowity koszt wyniesie prawie 8,5 mln zł. Na jego realizację misto otrzymało dofinansowanie w wysokości ok. 6 mln zł

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki