Jacek Moll Łodzianinem Roku 2009 (ZDJĘCIA)

  Jacek Moll Łodzianinem Roku 2009 (ZDJĘCIA)

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jacek Moll Łodzianinem Roku 2009 (ZDJĘCIA)
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  To szesnasty laureat plebiscytu organizowanego od 1993 r. Profesor Moll pokonał przedsiębiorcę Wojciecha Grochowalskiego, germanistkę Annę Janicką, aktora Bronisława Wrocławskiego i historyka sztuki Marka Żydowicza.

  Profesor Moll nie krył wzruszenia i wielkiej radości, choć nagrodę przyjął z dużą kokieterią. - Wygrałem, gdyż jestem najstarszy z tej grupy - mówił z uśmiechem na ustach. - Byłem laureatem, gdy zwyciężał prof. Wacław Dec, to on wówczas był najstarszym z pretendentów do tego zaszczytnego tytułu. Ale wówczas operowaliśmy znacznie mniej dzieci.

  Zwycięzca nawiązał także do występu Radiowej Filharmonii New Art, która uświetniła niedzielną galę w Muzeum Miasta Łodzi. Swoją pracę porównał właśnie do gry orkiestry.

  - Zespół kardiologiczny nie ma dyrygenta, ale za to pierwsze skrzypce i grono wirtuozów - mówił prof. Jacek Moll. - To zespół, który musi grać równo razem z tymi osobami, które nie są na pierwszym planie, jak pielęgniarki. Kocham muzykę i kocham kardiochirurgię, choć z tą drugą za parę lat będę musiał się rozstać. Ale przyrzekam, że moja orkiestra, niekoniecznie pod moją batutą, będzie jeszcze długo grała dla Łodzi.

  Serdeczne gratulacje profesor Moll odebrał od ubiegłorocznej laureatki - Jolanty Chełmińskiej, wojewody łódzkiego, jedynej kobiety w gronie dotychczasowych zwycięzców. - Tytuł przechodzi w bardzo dobre ręce - podkreśliła Jolanta Chełmińska. - To zarazem nobilitacja i zobowiązanie do dalszej pracy.

  Dobre wieści nie tylko dla zwycięzcy, ale przede wszystkim dla chorych łódzkich dzieci przekazał Adam Fronczak, wiceminister zdrowia. Dzisiaj w resorcie omawiany będzie podział pieniędzy dla oddziałów kardiochirurgicznych w kraju. Obiecał, że klinika kardiochirurgii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, którą kieruje prof. Moll, otrzyma dofinansowanie.

  Łodzianin Roku, czyli osoba najbardziej zasłużona dla miasta, jest wybierana spośród kandydatów wskazanych przez przedstawicieli naszej redakcji, Radia Łódź, łódzkiego oddziału TVP, Muzeum Miasta Łodzi i Telewizji Internetowej Lodman. Zwycięża ten, kto zbierze najwięcej głosów .

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo