Jak leczyć haluksy?

  Jak leczyć haluksy?

  Agnieszka Grzelak

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Jak leczyć haluksy?
  1/2
  przejdź do galerii
  Kłopoty z chodzeniem i dopasowaniem wygodnego obuwia, a przede wszystkim ból - to następstwo choroby stóp objawiającej się bocznym odchyleniem palucha z towarzyszącym przyśrodkowym przemieszczeniem pierwszej kości śródstopia. Paluchy koślawe, inaczej zwane haluksami, występują częściej u kobiet, ale wcale nie oznacza to, że mężczyźni się na nie nie uskarżają.
  Schorzenie rozwija się stopniowo. Najpierw obserwujemy nieznaczną deformację stopy (w 80 proc. przypadków dolegliwość dotyczy obu stóp, ale nie zawsze występuje jednocześnie). W miarę jak przemieszczenie kości się pogłębia, w obrębie chorej stopy może rozwinąć się stan zapalny - pojawia się zaczerwienienie, pieczenie i ból w okolicy palucha. Pogłębia się zniekształcenie stopy - jej przednia część jest nienaturalnie szeroka. Mogą też wystąpić inne zmiany chorobowe, np. palce młotkowate.

  CZYTAJ TEŻ: Tytanem w halluksy. Łódzcy lekarze potrafią zdziałać cuda

  Wśród winowajców przodują wysokie obcasy

  Dziewięć na dziesięć osób dotkniętych haluksami to kobiety. Nie ulega wątpliwości, że w dużej mierze związane jest to z upodobaniem płci pięknej do... niezdrowego obuwia.

  Ortopedzi od lat wskazują na szkodliwość wysokich obcasów. W czółenkach na szpilce wyglądamy pięknie i smukło, ale nasza stopa z pewnością nie czuje się komfortowo, ponieważ jej przednia część jest przeciążona. Niekorzystnie oddziałują także buty spiczaste, o zwężających się noskach - w nich paluch jest uciskany w sposób sprzyjający deformacji.

  Jeśli koślawy paluch występował w naszej najbliższej rodzinie, warto poświęcić szczególną uwagę doborowi wygodnego obuwia. Skłonność do haluksów jest bowiem dziedziczna, zwłaszcza w linii żeńskiej - z matki na córkę.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  korektor

  emilia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Stosuje ktoś korektor na halluksy? Szukam właśnie jakiegoś dla siebie ale zupełnie się nie znam. Czytałam na stronie http://na-haluksy.pl/zabieg-na-haluksy/ że dobry jest hallu solution. Używał...rozwiń całość

  Stosuje ktoś korektor na halluksy? Szukam właśnie jakiegoś dla siebie ale zupełnie się nie znam. Czytałam na stronie http://na-haluksy.pl/zabieg-na-haluksy/ że dobry jest hallu solution. Używał ktoś?
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Leczenie

  KujonemJestem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Niedługo mam operację i mam nadzieję, że nie będę musiała długo czekać na powrót do sprawności. :) Wybrałam specjalistę od halluksów Jędrzeja Kosmowskiego i coś czuję, że będzie dobrze. :-)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Halluksy

  Angela (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Ból był nie do zniesienia. Na nfz za długo musiałabym czekać, więc poszłam prywatnie. Nie żałuję, bo bardzo szybko wróciłam do sprawności. :) Mogę polecić HalluxCenter w Poznaniu :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zabieg

  Kokosanka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Ból stóp może skutecznie obrzydzić życie - wiem z doświadczenia. Lepiej nie zwlekać z wizytą u specjalisty. W Polsce niestety nie ma zbyt wielu lekarzy od samych stóp, więc musiałam jechać aż do...rozwiń całość

  Ból stóp może skutecznie obrzydzić życie - wiem z doświadczenia. Lepiej nie zwlekać z wizytą u specjalisty. W Polsce niestety nie ma zbyt wielu lekarzy od samych stóp, więc musiałam jechać aż do Poznania na zabieg. Na szczęście dr Marcin Popow nie stosuje drutów ani gipsu, więc od razu można było chodzić. A ceny są nieco niższe niż w innych klinikach.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Domowe sposoby na haluksy

  Mammamia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Haluksy to bardzo irytujący i nawet uciążliwy problem, jak widać, najczęściej spotkać się można z metodami domowymi, które cieszą się dużą "popularnością" dla przykładu, nawet na innych stronach...rozwiń całość

  Haluksy to bardzo irytujący i nawet uciążliwy problem, jak widać, najczęściej spotkać się można z metodami domowymi, które cieszą się dużą "popularnością" dla przykładu, nawet na innych stronach można znaleźć ciekawe rady, jak choćby tutaj; http://www.biomedical.pl/zdrowie/domowe-sposoby-na-haluksy-3283.html - jednak czasem mogą pojawić się wspomniane zwyrodnienia, co moim zdaniem wymaga już operacji a domowe sposoby mogą tylko pomóc. Wiem, bo znam problme z autopsji, grunt to chodzić w wygodnych butach i dbać o stopy :) to może pozwolić uniknąć tego problemuzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny