Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak przygotować siemię lniane do picia? Magiczny środek na odchudzanie - siemię lniane do picia. Sprawdź 5 zastosowań siemienia lnianego

Anna Wawszkiewicz
Anna Wawszkiewicz
Siemię lniane ma wiele właściwości, które można wykorzystać w kuchni i nie tylko. ZOBACZ >>>
Siemię lniane ma wiele właściwości, które można wykorzystać w kuchni i nie tylko. ZOBACZ >>>pixabay
Jak przygotować siemię lniane do picia? Ten napój często wykorzystywany jest w diecie oraz w codziennej pielęgnacji ciała. Siemię lniane to produkt, który często widzimy na regałach ze zdrową żywności. Prawda jest jednak taka, że siemię lniane to nic innego jak nasiona lnu, znane i wykorzystywane od wieków. Siemię lniane jakiś czas temu okrzyknięte zostało superfood i stało się mocnym elementem wykorzystywanym w kuchni i nie tylko. Pomimo tego, że jest to produkt spożywczy ma również wiele innych zastosowań np. w kosmetyce czy medycynie. Sprawdź jak łatwo przygotować siemię lniane do picia i nie tylko.

Siemię lniane jest niezwykle modne w grupie ludzi trzymających dietę i dbających o zdrowy tryb życia. Popularne są m.in. przyspieszające metabolizm napary z siemienia lnianego. Te niepozorne nasiona lnu zawierają w sobie wiele niezbędnych dla naszego organizmu składników odżywczych. Warto je dodać do codziennej diety.

Siemię lniane do picia nie tylko dla trzymających dietę

Napar z siemienia lnianego poleca się wszystkim, bez wyjątku. Pomimo tego, że siemię lniane do picia najmocniej lansują osoby odchudzające się, ma ono również inne zalety. Siemię lniane do picia, stosowane regularnie, ma pozytywny wpływ na poprawę metabolizmu. Zawarte w nim substancje zwalczają wolne rodniki, przez co zapobiegają rozwijaniu się chorób nowotworowych. Witamina E, zawarta w siemieniu lnianym korzystnie wpłynie na skórę, włosy i paznokcie.

Siemię lniane właściwości. Sprawdź wartości odżywcze:

Siemię lniane nie bez powodu nazwane zostało superfood. To skarbnica witamin i składników odżywczych, które są niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania naszego organizmu. Siemię lniane jest bogate w:

  • Kwasy wielonasycone omega-3
  • Witaminę E
  • Błonnik
  • Lecytynę
  • Związki białkowe
  • Magnez
  • Żelazo

SPRAWDŹ TEŻ:
Siemię lniane - prawdziwy cud natury w naszej kuchni

Jak przygotować siemię lniane do picia?

Skoro wiemy już, że siemię lniane jest źródłem samego dobra, sprawdźmy jak wykorzystać go w kuchni. W sklepach dostępne jest siemię lniane w dwóch wersjach – nasiona i mielone.

Aby zrobić napar z siemienia lnianego, zalej dwie łyżeczki mielonego siemienia lnianego wrzącą wodą, a następnie przykryj kubek/szklankę spodkiem lub małym talerzykiem i odstaw na ok. 30 minut. Taki napar najlepiej pić 2 razy dziennie – rano i wieczorem.

Siemię lniane ma charakterystyczny smak, który nie wszystkim przypada do gustu. Jeśli należysz do tej grupy – odpuść sobie picie siemienia lnianego, a jego nasiona dodawaj do zwykłych owocowych lub warzywnych koktajli, sałatek, kanapek i innych.

Siemię lniane ma wiele właściwości, które można wykorzystać w kuchni i nie tylko. ZOBACZ >>>

Jak przygotować siemię lniane do picia? Magiczny środek na o...

5 sposobów wykorzystania siemienia lnianego

  1. Siemię lniane jako lek na zaparcia
    Siemię lniane jest źródłem błonnika, który jest nieoceniony w walce z zaparciami. Napar z siemienia lnianego czy popularny kisiel będzie lepszy niż niejeden lek.

  2. Maseczka z siemienia lnianego na młody wygląd
    Napar z siemienia lnianego nadaje się nie tylko do picia. Nałożony wacikiem kosmetycznym na twarz będzie stanowił maseczkę odżywiającą i ujędrniającą skórę. Po 10 minutach należy zmyć go z twarzy letnią wodą.

  3. Siemię lniane na włosy
    Wyjątkowa maseczka na włosy wygładza i nawilża. Można ją stosować na całej długości włosów, a także wmasować w skórę głowy. Rezultaty są oszałamiające.

    Jak zrobić maseczkę? 1/4 szklanki siemienia lnianego w ziarnach zalej niewielką ilością wrzątku. Gorąca woda powinna sięgać do poziomu nasion w naczyniu. Napar pozostaw do chwili, kiedy wytworzy się gęsty, przezroczysty żel. Maseczkę odsącz na drobnym sitku lub bawełnianej szmatce, odłączając ziarna od żelu.

    Dla najlepszego efektu stosuj przy każdym myciu włosów.

  4. Siemię lniane na pamięć i lepszą koncentrację
    Ze względu na dużą zawartość magnezu siemię lniane pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację. NA pewno warto go włączyć w dietę maturzysty czy studenta przed sesją.

  5. Siemię lniane = roślinne źródło białka
    Siemię lniane jest bogate w białko, dzięki któremu zachodzą procesy naprawcze mięśni czy regeneracja zniszczonych tkanek. Siemię lniane dobrze jest dodać do posiłku po treningu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki