Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na wyjeździe z Burnley 2:3. Artur Boruc rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Czyste konto Łukasza Fabiańskiego w meczu Swansea City – Sunderland. „Łabędzie” wygrały 3:0.

Championship:

Damien Perquis (Nottingham) – Nottingham Forest przegrało z Derby 0:3. Damien Perquis rozegrał pełne 90 minut, ponadto w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało na wyjeździe z Newcastle United 0:4. Tomasz Kuszczak rozegrał pełne 90 minut w bramce Birmingham.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town zremisowało u siebie z Cardiff 1:1. Bartosz Białkowski rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Paweł Wszołek (QPR) – QPR przegrało wyjazdowe spotkanie z Rotherham 0:1. Paweł Wszołek wszedł na boisko w 89. minucie.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Anderlechtem i Club Brugge. Łukasz Teodorczyk rozegrał pełne 90 minut w barwach „Fiołków”.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (Apollon) – Gol Arkadiusza Piecha w meczu Apollon – Nea Salamis (1:1). To drugi gol doświadczonego napastnika w obecnym sezonie ligowym.

Patryk Procek (Achnas) – Achnas wygrał u siebie z Zakakiou 3:1. Patryk Procek rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Mateusz Taudul (Zakakíou) – Mateusz Taudul całe spotkanie spędził na ławce Zakakiou.

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Remisem 3:3 zakończył się mecz Karmiotissa – Aris Limassol. Tomasz Wełna całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej przyjezdnych.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby IF wygrało na własnym stadionie z Midtjylland 2:1. Kamil Wilczek przebywał na boisku przez pierwszą część spotkania.

Francja:

Ligue 1:

Grzegorz Krychowiak (PSG) - PSG zremisowało u siebie z Niceą 2:2. Grzegorz Krychowiak rozegrał pierwsze 45 minut.

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco wygrało na wyjeździe z Bordeaux 4:0. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w zespole przyjezdnych.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Igor Lewczuk całe spotkanie z Monaco spędził na ławce gospodarzy.

Maciej Rybus (Lyon) – Olympique Lyon wygrał u siebie ze Stade de Rennais 1:0. Maciej Rybus całe spotkanie spędził na ławce „Les Gones”.

Kamil Grosicki (Rennais) – Również cały mecz z perspektywy ławki obejrzał Kamil Grosicki.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo) – Deportivo La Coruna przegrało na wyjeździe z Realem Madryt 2:3. Przemysław Tytoń zanotował kilka bardzo dobrych interwencji.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba przegrała u siebie z Cadiz 1:3. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Holandia:

Eredivisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen wygrało u siebie z ADO Den Haag 3:0. Wojciech Golla przebywał na placu gry przez 35 minut. Defensor opuścił boisko z powodu kontuzji.

Mateusz Klich (Twente) – Zwycięski gol Mateusza Klicha w meczu Twente – Ajax Amsterdam (1:0). Polak zdobył bramkę z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. W 82. minucie Klich obejrzał żółtą kartkę.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam przegrał na wyjeździe z Heerenveen 1:2. Filip Kurto wciąż jest bramkarzem rezerwowym Excelsioru.

Eereste Divisie:

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht wygrało u siebie z De Graafschap 2:0. Mikołaj Smyłek wciąż jest bramkarzem rezerwowym w MVV.

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Piotr Parzyszek rozegrał pełne 90 minut w ataku Graafschap.

Filip Bednarek (De Graafschap) – 90 minut Filipa Bednarka w bramce gości w meczu z MVV.

Adrian Purzycki (Sittard) – 90 minut Adriana Purzyckiego w meczu FC Oss - Fortuna Sittard (3:1).

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – Wolfsburg. „Bawarczycy” wygrali 5:0, a kapitan reprezentacji Polski rozegrał pełne 90 minut.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Jakub Błaszczykowski przebywał na boisku przez 83 minuty.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia zremisowała u siebie z Borussią Dortmund 1:1. Olkowski rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Łukasz Piszczek z powodu kontuzji musiał opuścić boisko już w 27. minucie meczu.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – 84 minuty i żółta kartka Eugena Polanskiego w meczu Eintracht Frankfurt – Hoffenheim. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg pokonał na własnym obiekcie Darmstadt 1:0. Rafał Gikiewicz wciąż jest golkiperem rezerwowym beniaminka niemieckiej ekstraklasy.

2. Bundesliga:

Tomasz Hołota (Arminia) – Arminia Bielefeld przegrała na wyjeździe z Eintrachtem Brunszwik 2:3. Tomasz Hołota wszedł na plac gry w 46. minucie.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – 90 minut i asysta Waldemara Soboty w meczu Greuther Furth – Sankt Pauli (0:2). Polak rozegrał pełne 90 minut.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Sandhausen i Wurzbuger Kickers. Daniel Łukasik przebywał na placu gry przez 76 minut.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Jakub Kosecki cały mecz z Wurzbuger Kickers spędził na ławce gospodarzy.

Turcja:

Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Pełne 90 minut Patryka Tuszyńskiego w meczu Rizespor Kulubu – Kasimpasa (0:1).

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Adam Stachowiak obronił rzut karny w meczu z Elazigsporem. Niestety niewiele to dało, ponieważ drużyna 29-letniego bramkarza przegrała 0:3.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – Gol Adriana Cieślewicza w meczu The New Saints – Cardiff Metropolitan (3:1). Cieślewicz wszedł na boisko w 79. minucie, a na listę strzelców wpisał się w doliczonym czasie gry. TNS po 17 kolejkach jest liderem walijskiej ekstraklasy z kompletem punktów na koncie.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Remis 1:1 w meczu Ferencvaros – MTK Budapeszt. Michał Nalepa rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – Gol Piotra Zielińskiego w meczu Cagliari Calcio – SSC Napoli (0:5). Reprezentant Polski przebywał na boisku przez 70 minut.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Bartosz Salamon całe spotkanie z Napoli spędził na ławce beniaminka włoskiej ekstraklasy.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo przegrało u siebie z Chievo 0:2. Thiago Cionek rozegrał pełne 90 minut w zespole Palermo.

Karol Linetty (Sampdoria) – Sampdoria Genua przegrała u siebie z Lazio Rzym 1:2. Karol Linetty rozegrał 76 minut w ekipie gospodarzy.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Czyste konto Łukasza Skorupskiego w meczu Bologna – Empoli. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Brescią i Novarą. Tomasz Kupisz wszedł na boisko w 86. minucie spotkania. Novara zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli.

Błażej Augustyn (Ascoli) – Ascoli zremisowało na własnym stadionie z Latiną 2:2. Błażej Augustyn przebywał na placu gry przez pełne 90 minut.

Zjednoczone Emiraty Arabskie:

League:

Adrian Mierzejewski (Al Sharjah) – Adrian Mierzejewski zmarnował rzut karny w meczu Al Sharjah – Al Ahli (0:1). Mierzejewski rozegrał pełne 90 minut.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Fiorentina (Bartłomiej Drągowski) – Sassuolo
AS Roma (Wojciech Szczęsny) – AC Milan
APOEL Nikozja (Mateusz Piątkowski) – Anorthosis
Stuttgart (Marcin Kamiński) – Hannover (Artur Sobiech)

Zestawienie przygotował Marcin Trzyna. Obserwuj autora na Twitterze!

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24